Pierwsze starty młodych judoczek w Pucharze Europy

Eliza Wróblewska Akademia Judo  Foto:

Eliza Wróblewska Akademia JudoTo był pierwszy start młodych zawodniczek poznańskiej Akademii Judo w Pucharze Europy. Juniorki dzielnie walczyły zajmując w Zagrzebiu miejsca w pierwszej dziesiątce. Trenerzy mają jednak nadzieję na podium w kolejnych zawodach pucharowych w marcu w Hiszpanii.

Vanessa Machnicka zajęła 9 miejsce na Pucharze Europy Juniorek Młodszych w Judo odbywających się w Zagrzebiu. W walce ćwierćfinałowej uległa Lydii Boudouaia z Francji i  trafiła do repasażu, gdzie przegrała z Włoszką Mariola Sciciola. To jest pierwszy start w nowej kategorii wagowej 52 kg.

9 miejsce także dla Elizy Wróblewskiej (57kg). Juniorka młodsza zwyciężyła 2 pojedynki i 2 pojedynki przegrała. W walce o półfinał po bardzo wyrównanym pojedynku przegrała z Francuską Marinie Giraud, późniejszą srebrną medalistką Pucharu i walczyła dalej w repasażach. Tam  spotkała się  z  zawodniczką z Kosowa.  Podczas regulaminowego czasu obie juniorki zdobyły yuko, tak więc doszło do dogrywki i w doliczonym czasie Polska przegrywa walkę i odpada z Pucharu plasując się na 9 miejscu.