Sport

Djouma rywalem dla Trałki

Trener Lecha Poznań Maciej Skorża  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Trener Lecha Poznań Maciej Skorża Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterSzkoleniowiec Lecha Poznań nie może się nachwalić nowego nabytku i nie szczędzi komplementów pod adresem Arnauda Djouma. Jak podkreśla Belg jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. W sobotę zawodnik podpisał kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia go o 2 lata, a w poniedziałek brał udział w pierwszym treningu.

“Udało nam się pozyskać doświadczonego pomocnika, który na pewno wzmocni rywalizację w środku pola” – mówił Maciej Skorża, dodając “(Arnaud) Jest niezwykle wszechstronny. Może grać zarówno na tak zwanej “szóstce”, ale też na „ósemce”. To piłkarz, który na boisku wykonuje czarną robotę” – mówi trener Skorża.

25-latek w sobotę podpisał kontrakt z Lechem do końca sezonu z możliwością przedłużenia o 2 lata. Kameruńczyk z belgijskim paszportem wziął już udział w pierwszym treningu, który odbył się poniedziałek. Jakie zrobił wrażenie? “Mam nadzieję, że szybko znajdzie wspólny język z nowymi kolegami. Potrzebujemy czasu, aby go wkomponować w drużynę. Musi stopniowo poznać nasz sposób gry” podsumował trener Kolejorza.

“Zawodnik na pozycję defensywnego pomocnika był nam bardzo potrzebny, bo nie mieliśmy w składzie równorzędnego rywala dla Łukasza Trałki. Teraz konkurencja na tej pozycji będzie odpowiednia” – przyznaje Piotr Rutkowski, wiceprezes Lecha Poznań. “Chcemy skorzystać z doświadczenia Djouma, jakie zdobył na boiskach holenderskich i tureckich” – dodaje.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz