Unihokej: pewne zwycięstow Polek

Wliminacje Mistrzostw Świata w Unihokeju - mecz Polska - Niemcy  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W zakończonych dzisiaj Eliminacjach do Mistrzostw Świata w unihokeju Polki zajęły II miejsce pokonując dziś reprezentantki Niemiec 8:4. Awans do Mistrzostw Świata biało-czerwone zapewniły sobie już wczoraj pokonując Holandię.

Od początku spotkania Polki kontrolowały sytuację. Niemki miały niewiele sytuacji w których bezpośrednio mogły zagrażać naszej bramkarce. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 4:1. W drugiej tercji reprezentantki Niemiec powoli nabierały tempa i coraz częściej przedzierały się w stronę naszej bramki. Na tablicy widniał wynik 7:2. W ostatniej części Niemki nie były już tłem naszej reprezentacji, ale nadal dużo im brakowało żeby przełamać Nasz zespół. Polki ostatecznie wygrały 8:4.

Od pierwszego dnia turnieju widać było, że obsada poznańskiego turnieju jest niezwykle wyrównana. Rywalizacja potoczyła się tak, że ostatniego dnia każdy z meczów decydował o końcowej klasyfikacji. Holenderki grały o premiowane awansem 4. miejsce, zaś Polska z Niemcami o honor i 2. pozycję Eliminacji. Oczywistym faworytem tej imprezy były Szwedki, które bez większych problemów awansowały do turnieju finałowego. W meczach przeciwko Niemcom oraz Estonii zdobywały po 17 bramek, a Estonki rozgromiły aż 22-1! Jedyną drużyną, która nie uległa reprezentacji Trzech Koron była Polska. W swoim pierwszym meczu Polki skutecznie broniły się przed naporem przeciwniczek, które zmuszone do rozgrywania piłki nie umiały sobie poradzić z naszą obroną. Dzięki udanej kontrze, w 7. minucie Polska objęła prowadzenie, a dalsza konsekwentna gra nie pozwoliła Szwedkom na zdominowanie naszego zespołu. Ostatecznie ulegliśmy zaledwie 1-4, co dla wielu było ogromnym zaskoczeniem, ponieważ Polska, jak większość zespołów, była skazywana na sromotną klęskę.

Turniej finałowy odbędzie się 4-12 grudnia w fińskim Tampere. Dla Polek będzie to piąta tej rangi impreza z rzędu. Najwyższym dotychczas miejscem była 6. pozycja w roku 2011, ale po tym co zobaczyliśmy w Poznaniu, w tegorocznych Mistrzostwach jesteśmy gotowi walczyć o jeszcze wyższe pozycje.