Stare Miasto

Prąd po poznańsku, będzie też gaz!

Licznik prądu  Foto: Policja

Ponad 20.000.000 złotych zaoszczędził Poznań i partnerzy grupy zakupowej energii elektrycznej, którzy dziś w Urzędzie Miasta podpisali umowę z firmą ENEA. To już trzeci raz kiedy Poznań organizuje wspólne kupowanie prądu. Tym razem prawie 57 podmiotów samorządowych i firm zdecydowało się na współpracę.

Licznik prądu Foto: PolicjaW ubiegłym roku udało się uzyskać w przetargu oszczędności w kwocie około 17.000.000 zł! W tym to już ponad 20 mln złotych różnicy, gdyby kupować prąd tradycyjnie, czyli samemu. Pewnie dlatego w tym roku do grupy zakupowej przystąpiło 57 partnerów, czyli o 20 więcej niż w roku 2013.

W skład grupy oprócz Miasta Poznania i podległych mu jednostek weszło również kilkanaście gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Poznań i wiele podmiotów z terenu Miasta i okołopoznańskich gmin. Są między innymi Lotnisko Poznań-Ławica, Termy Maltańskie, MPK Poznań, Teatr Polski czy Muzyczny, Uniwersytet Ekonomiczny, PTBS, Biblioteka Raczyńskich oraz gmina Kleszczewo, miasto Puszczykowo oraz Szamotulski Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna w Komornikach i wiele innych.

W ramach postępowania ofertę złożyło pięć przedsiębiorstw energetycznych, z których najkorzystniejszą ofertę cenową złożyła spółka ENEA S.A.

Poznań jako pierwsze miasto w Polsce podjął także działania w celu utworzenia grupy zakupowej gazu. We wrześniu września uruchomiliśmy postępowanie przetargowe. Termin otwarcia ofert wyznaczono na dzień 10 listopada 2014 r.

Elektrownia ENEA w Kozienicach Foto: enea

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz