Lech Poznań – Wisła Kraków 2:3 (0:2)

31. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Wisła Kraków (Kasper Hamalainen, Michał Miśkiewicz)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

31. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Wisła Kraków (Kasper Hamalainen, Michał Miśkiewicz) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterW zeszłym sezonie dwa z trzech spotkań pomiędzy oboma dzisiejszymi rywalami wygrali poznaniacy. Oba zwycięstwa miały miejsce na poznańskim obiekcie i to daje Lechowi pewną przewagę. Niestety w trakcie rozgrywek 3. kolejki Ekstraklasy niepewni występu są Łukasz Teodorczyk, który nadal ma temperaturę oraz Dawid Kownacki, który leczy kontuzję kolana.

Póki co Mariusz Rumak nie może skorzystać z wymienionych Teodorczyka i Kownackiego, a także kontuzjowanych Ceesaya i Linettego. Brak napastników na pewno będzie miał wpływ na grę poznaniaków. Lech będąc w podobnej sytuacji przegrał w czwartek, w ramach rozgrywek Ligi Europy, 0:1 z islandzkim Stjarnan.

Krakowianie pod wodzą Franciszka Smudy póki co nie zachwycają w lidze. W dwóch pierwszych spotkaniach zgromadzili tylko dwa punkty i na razie zajmują odległą 11 lokatę.

KKS Lech Poznań

2 - 3

Wisła Kraków

• 19:57 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:55 Gdyby poznaniacy grali tak samo dobrze mecz jak w pierwszych 10 minutach pierwszej połowy na pewno tego wyniku nie można by nazwać złym. Jednak tyle błędów ile zostało popełnionych przez poznański zespół niestety nie pozwala mówić o dobrym spotkaniu, o dobrych momentach na pewno.
  • 90+5 Koniec spotkania. Lech przegrał z Wisłą 2:3.
  • 90+4 Jevtić wrzucał w pole karne do Kownackiego, jednak Bichalik był szybszy i skuteczniejszy łapiąc piłkę w powietrzu.
  • 90+4 Wisła: Zająć za Stilića
  • 90+2 Głowacki ukarany kartką za faul na Hamalainenie.
  • 90' Doliczone 5 minut do regulaminowego czasu gry.
  • 88' Nie można tak tracić bramek! Fatalny błąd Wołąkiewicza i Kamińskiego w obronie i tak zwana siata założona przez Wilde Guerriera Burićowi dają przewagę w ostatnich minutach zespołowi Wisły! Wynik 2:3 dla Wisły.
  • 86' Bardzo ładne wejście Pawłowskiego w pole karne, jednak dośrodkowanie dużo za mocne.
  • 86' Keita utyka na prawą nogę, czyżby kolejna kontuzja?
  • 84' Garguła ukarany kartką za faul na Keicie.
  • 82' Kownacki polował na faul przed polem karnym gości i upolował. Dystans około 18 metrów, Barry Douglas wykonawcą rzutu wolnego. I przepiękna bramka! Piłka posłana w okienko przy prawym słupku! Lech remisuje z Wisłą 2:2!
  • 79' Hamalainen z Keitą w polu karnym! Podanie do Muhameda, strzał! Niestety minimalnie przestrzelony.
  • 79' Zdaje się, że Szymon Pawłowski załapał jakąś kontuzję prawej nogi bo utyka na nią.
  • 77' Wisła: Guerrier za Brożka
  • 74' Burić ratuje Lecha przed stratą bramki. Po błędzie obrony Paweł Brożek był w sytuacji sam na sam z poznańskim bramkarzem, który wślizgiem próbował odebrać piłkę napastnikowi gości. Akcja wyglądała na straconą, bo Brożek ominął Burića, jednak bramkarz zdołał się wyciągnąć i rękami wyciągnąć piłkę spod nóg szykującego się do strzału napastnika.
  • 71' Keita w polu karnym tańczy i wytańczył rzut rożny.
  • 70' Wkurzony Hamalainen na Szymona Pawłowskiego, po bardzo niedokładnym podaniu, które spowodowało stratę w środku pola.
  • 68' Lech: Kamiński za Arajuuriego
  • 67' Arajuuri źle upadł odbijając piłkę i zdaje się naciągnął mięsień w lewej nodze. Już poprosił trenera o zmianę.
  • 66' Goście znowu groźnie atakują. Nie można pozwalać tak głęboko podchodzić pod pole karne.
  • 64' Darko Jevtić przeją piłkę na 20 metrze i podał płasko po murawie przed Szymona Pawłowskiego, który wrzucił piłkę w przedpole karne... znaczy próbował, bo uderzył za mocno i niedokładnie i piłka wyszła po za pole gry po drugiej stronie bramki.
  • 62' Maciej Wilusz ukarany kartką za faul na Pawle Brożku.
  • 61' Kownacki za długo czekał na Keitę, co gorsze za słabo podał do niego piłkę przed polem karnym! Mógł kiwać i strzelać!
  • 59' Buchalik ukarany kartką za faul na Trałce.
  • 59' Jedenasta podyktowana dla Lecha! Trałka faulowany przez Buchalika! Wykonawcą rzutu karnego był Wołąkiewicz i mamy gola! 1:2 prowadzi Wisła.
  • 57' Arajuuri znowu zatrzymuje Brożka.
  • 55' Arajuuri po swoim błędzie zreflektował się, wybijając piłkę na rzut rożny uniemożliwiając dalszy atak gości.
  • 52' Dobra ofensywna akcja poznaniaków. Trałka wrzucając piłkę w pole karne dobrze wywiązał się ze swojego zadania. Piłka jednak została przejęta przez jednego z obrońców, który głową posłał ją do Darko Jevića. Ten nie zastanawiając się długo przymierzył i strzelił ale niestety prost w bramkarza.
  • 49' Pawłowski ładnie walczył w powietrzu przejmując piłkę, teraz udało mu się przedrzeć w pole karne Wisły! Niestety nie wykorzystał błędu obrońcy, który się poślizgnął na murawie, a oddany przez niego strzał inaczej niż kiksem nazwać nie można.
  • 47' Jevtić prostopadle podawał do Kaity ale dużo za mocno. Grę wznowi Michał Buchalik.
  • 45' Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
  • 45' Lech: Podwójna zmiana po przerwie - Pawłowski za Lovrencsica i Kownacki za Teodorczyka
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 44' Łukasz Burliga na spalonym, jednak taka gra w obronie jest niedopuszczalna! Jak można w przedpolu karnym liczyć, że sędzia na pewno wyłapie takie zagranie. Niewiele brakowało by było 0:3.
  • 43' Świetna jednoosobowa akcja Muhammada Keity, który piętą podbił piłkę przebiegając koło obrońców Wisły. Jednak jego zagranie było trochę za mocne i nie zdołał dobiec do piłki, którą złapał Michał Buchalik.
  • 42' Semir Stilić zatańczył w polu karnym Lecha, próbując ustawić się do strzału ale na szczęście Burić przy pomocy obrońców dopada piłki!
  • 43' Lech próbuje atakować ale coś nie działa. Albo to goście mają tak dobrze poukładaną obronę?
  • 38' Kolejny błąd obrony Lecha i przed chwilą Stilić strzelał minimalnie obok słupka.
  • 36' Błąd Trałki mógł mieć fatalne konsekwencje. Paweł Brożek popędził z piłkę na bramkę Lecha. Szczęśliwie dla Burića strzelił obok słupka.
  • 34' Zdaje się Lechitom opadły skrzydła. Nawet niezawodny Wołąkiewicz nie bardzo wiedział co zrobić z piłką w starciu z agresywnie grającym Gargułą.
  • 32' Kolejna próba szybkiej kontry w wykonaniu Wiślaków. Długie podanie do Jankowskiego pod pole karne ale dobrze grający Arajuuri głową podał piłkę do Burića.
  • 29' Jak dzieci dają się rozjeżdżać w polu karnym poznaniacy. Krótkimi podaniami goście z prawej strony pola karnego przeszli na drugą stronę, by już w polu karnym oszukać obronę i płasko podać do niepilnowanego Łukasza Garguły, który z dosłownie znajdował się tuż przed linią bramkową! Lech Przegrywa 0L2 z Wisłą.
  • 25' Chwilę wcześnie groźna akcja w wykonaniu gości. Jankowski dośrodkowywał do Pawła Brożka, który minimalnie się spóźnił z dojściem do piłki. Gdyby do niej doszedł z pewnością byłaby bramka.
  • 25' Rzut wolny dla Lecha wykonywał Lovrencsics. Piłka mocno kopnięta odbiła się od jednego z obrońców gości i poleciała groźnie w kierunku bramki. Buchalik interweniował i to on wznowi grę.
  • 22' Araajuri wygrał starcie z Brożkiem. Fin doskonale się zachował wybijając piłkę na aut, przerywając atak gości.
  • 20' Ani Hamalainen ani Teodorczyk nie doszli do wrzutki w wykonaniu Douglasa. Barrego dośrodkowanie było idealnie w punkt, jednak napastnicy się spóźnili z reakcją.
  • 17' Burić wybronił strzał Łukasza Burligi z bliskiej odległości. Piłkę odbitą przez poznańskiego bramkarza dopadł Łukasz Garguła, który bez zastanowienia posłał piłkę do siatki! Lech przegrywa z Wisłą 0:1.
  • 15' Keita z pierwszej piłki ze środka pola podawał do Douglasa, kŧóry podbiegł pod pole karne i próbował wrzucić piłkę do Łukasza Teodorczyka. Piłka została odbita od jednego z obrońców i Barry znowu do niej dopadł i wrzucił w pole karne trochę za mocno do napastnika Lecha.
  • 13' Idealne zagranie Hamalainena do Lovrencsicsa w polu karnym! Szkoda, że Węgrowi w jej rozegraniu przeszkodził jeden z obrońców. Jednak nie wszystko stracone, Lech ma jeszcze rzut rożny.
  • 11' Dziwne zachowanie Teodorczyka, który nie ruszył do podania dającego mu możliwość oddania strzału na bramkę.
  • 5' Hamalainen i Teodorczyk wpadli w pole karne. Kasper upadając podał piłkę do dobrze ustawionego napastnika, który przełożył piłkę na lewą nogę i oddał strzał wysoko ponad poprzeczką.
  • 4' Keita faulowany przy lewej linii autowej. Teraz Lovrencsics wykonywał będzie wrzutkę w pole karne.
  • 3' Ofensywa Lecha w polu karnym trwa, dwa rzuty rożne pod rząd ale póki co piłka nie dociera do bramkarza gości, Michała Buchalika.
  • 1' Pierwszy rzut wolny dla Lecha - dystans około 20 metrów od bramki w linii prostej. Strzelał Barry Douglas, a piłka rykoszetem uderzyła w jednego z zawodników Wisły i wypadła na rzut rożny.
  • 0' Sędzia Paweł Raczkowski rozpoczyna spotkanie.
  • 17:47 Witamy w ten deszczowo-burzowy dzień. Przed nami mecz trzeciej kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań, a Wisłą Kraków.