Lech Poznań – Nomme Kalju 3:0 (2:0)

Lech Poznań - Nomme Kalju - Poznań 24.07.2014 r  Foto: gsm

Lech Poznań - Nomme Kalju - Poznań 24.07.2014 r Foto: gsmW rewanżowym meczu II rundy eliminacyjnej Ligi Europy Lech Poznań zmierzy się z Nomme Kalju. Pierwsze spotkanie Kolejorz przegrał 0:1. Pomimo, że poznaniacy kontrolowali całe spotkanie, po indywidualnym błędzie Macieja Wilusza padła bramka strzelona przez Hidetoshi Wakui. Lech, aby myśleć o grze przeciwko szkockiemu Motherwell lub islandzkiemu Stjarnan, w czwartek musi wygrać różnicą przynajmniej dwóch goli. Jeśli spotkanie zakończy się wynikiem 1:0 o awansie zadecyduje dogrywka lub rzuty karne. Każde inne rozstrzygnięcie będzie premiować Estończyków.

Na dzisiejsze spotkanie trener Mariusz Rumak ma do dyspozycji Kaspra Hämäläinena, który zagrał już z Kalju jednak nie popisał się skutecznością. Fin tym razem spotkanie obejrzy z trybun, a jego miejsce zajmie Vojo Ubiparip lub powrącający po kontuzji Łukasz Teodorczyk, czy Dawid Kownacki.

3 - 0

Nõmme Kalju FC

• 20:53 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych!
  • 20:52 Lech jednak przełamał statystykę. Nigdy do tej pory nie odrobił strat bramkowych na tym poziomie rozgrywek, a tym razem nie dość, że odrobił to jeszcze przypieczętował swoje zwycięstwo, dzięki czemu awansuje dalej!
  • 90+3 Sędzia pozwolił tylko kopnąć piłkę gościom na rozpoczęcie gry po golu i zagwizdał ostatni raz w tym spotkaniu.
  • 90+3 I to jest koniec dla Kajlu! Błąd gości na połowie Lecha. Wybicie piłi na połowę gości i głęboko wysunięty w pole bramkarz Teles! To aż prosiło się o bramkę! Ostatecznie Dawid Kownacki popędził w kierunku bramki omijając bramkarza i posłał lekką piłkę po murawie!
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu.
  • 90' Od kilku minut gra toczy się w środku pola, jakby poznaniacy oszczędzali siły.
  • 85' Lech: Teodorczyk za Ubiparipa
  • 77' Kownacki z bardzo bliska dostał piłką, którą strzelał Rodriguez. Poznański zawodnik upadł na murawę. Jest teraz opatrywany przez ekipę medyczną.
  • 75' Kajlu: Ahjupera za Nunes
  • 75' Jak to się stało?! Henriquez wysoko podał do Kownackiego w pole karne a ten sam na sam trafił z kilku metrów wprost w bramkarza, który wybija piłkę na rzut rożny.
  • 74' Lech: Keita za Pawłowskiego
  • 72' Bardzo niedokładne podanie Kamińskiego do Pawłowskiego i grę wznowi Teles.
  • 71' Kolejna akcja ofensywna poznaniaków. Ubiparip prowadził piłkę środkiem boiska i oddał ją do Pawłowskiego, który w polu karnym złym dryblingiem stracił piłkę.
  • 69' Trałka przerwał wślizgiem akcję Rodrigueza uniemożliwiając mu wbiegnięcie na pole karne Lecha.
  • 68' Kalju: Jevdokimov za Krissa
  • 68' Lech: Kownacki za Hamalainena
  • 62' Henriquez wrzucił w pole karne do Hamalainena Fin lewą nogą uderzył w piłkę, która minimalnie minęła słupek.
  • 60' Vooojooo! Zatańczył w obrońcami w prawym rogu pola karnego i strzelił z lewej nogi na długi słupek. Niestety minimalnie niecelnie.
  • 57' Wakui z ponad 25 metrów próbował strzelać - niecelnie, Burić nie musiał nic robić.
  • 56' Nunes próbował płasko po murawie pokonać Burića ale strzelił bardzo niecelnie.
  • 54' Strzał Pałowskiego wywołał najpierw euforię na trybunach, bo wydawało się, że piłka wleciała do siatki. Jednak prawda była niestety inna piłka było za bramką.
  • 52' Rzut wolny dla Lecha po fauli na Kędziorze. Piłkę wprost w ręce Telesa wrzucił Lovrencsics. Nieoczekiwanie bramkarz gości upuścił piłkę, a dobijający ją poznaniacy wywalczyli rzut rożny.
  • 49' Rzut rożny zakończył się próbą strzału przewrotką, która poleciała wysoko i dając czas Burićowi na jej spokojne złapanie. Chwilę później błąd popełnił Jasmin Burić - wybijając ręką piłkę praktycznie podał do zawodnika gości. Jego szarżę przy lewej linii autowej przerwał Trałka.
  • 49' Henriquez wygrał pierwszą część pojedynku w polu karnym z jednym z atakujących gości... jednak po chwili w dziecinny sposób stracił piłkę, a goście wywalczyli rzut rożny.
  • 47' Kędziora zderzył się z Quintierim. Faulowanym był poznaniak.
  • 45' Kalju: Ainsalu za Purg-a
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania.
  • 43' Ubiparip strzelana bramkę ale Teles upuszcza piłkę, którą dobija Hamalainen i jest 2:0!
  • 42' Ładna kombinacyjna gra między Jevtićem i Henriquezem otworzyła możliwość wrzucenia piłki przez panamczyka w pole karne. Niestety Luis nie wrzucił piłki dokładnie i grę wznowi bramkarz.
  • 41' Pierwszy rzut rożny dla gości.
  • 40' Henriquez wrzucał z rzutu wolnego w okolicach jedenastego metra przy lewej linii autowej. Piłka poszybowała do Kamińskiego, który minimalnie chybił.
  • 37' Bardzo niepewne zachowanie bramkarza gości. Szymon Pawłowski z dystansu i do tego jeszcze wślizgiem strzelił w kierunku bramki. Teles rzucił się by zatrzymać piłkę ale jakby za późno się rzucił mimo, że strzał był dosyć słaby, a piłka przeleciała pod nim. Szkoda, że strzał poznańskiego pomocnika nie leciał w światło bramki.
  • 33' A jednak aż rzut rożny! Gergo Lovrencsics wrzucił w pole karne wprost na głowę Tomasza Kędziory! Ten zaatakował długi słupek i umieścił piłkę między słupkiem a rzucającym się w dobrą stronę Telesem. Lech Poznań prowadzi 1:0 z Kalju
  • 32' Kilka akcji ofensywnych w polu karnym i znowu tylko albo aż rzut rożny dla Lecha.
  • 28' Tego dawno nie widzieli widzowie na Inea Stadionie. Zdawało się, że Teles złapał piłkę, którą strzelił wcześniej Lovrencsics i akcja rozpocznie się od bramkarza. Jednak upadający bramkarz gości upuścił piłkę, a ta spokojnie wyszła na rzut rożny.
  • 28' Darko Jevtić ukarany za faul.
  • 26' Jevtić bardzo ładnie w środku pola rozpoczął akcję Lecha podając piłkę do Hamalainena, który wbiegł w pole karne. Fin nie mogąc jednak znaleźć odpowiedniego miejsca do oddania strzału stracił w walce piłkę.
  • 23' Hamalainen prawą stroną wbiegając w pole karne zwolnił i rozejrzał się kto jeszcze z nim wbiega. Dostrzegł Szymona Pawłowskiego, któremu podał piłkę. Pomocnik Lecha oddał strzał, który odbił się od jednego z obrońców, dzięki czemu poznaniacy wznowią grę z rzutu rożnego.
  • 21' Póki co wyraźnie przeważają poznańscy zawodnicy w granatowych trykotach, jednak zdaje się nie potrafią tej przewagi przekuć w gole.
  • 18' Przekombinowana gra w polu karnym w wykonaniu zawodników Lecha Poznań. Pawłowski zamiast strzelać podał płasko to krytego Ubiparipa, a ten próbował odegrać do Lovrencsicsa ale piłka odbiła się od nogi jednego z obrońców Kalju.
  • 14' Kontra Lecha, po rzucie wolnym dla gości. Niestety Pawłowski sam siebie wykiwał.
  • 9' Vojo!!!! Serb próbował głową wpakować piłkę do siatki ale minimalnie przestrzelił!
  • 7' Lovrencsics wybija z rzutu rożnego wprost na głowę rzucającego się Tomasza Kędziory, który minimalnie chybia!
  • 6' Obiecujący początek meczu. Już dwie akcje ofensywne przeprowadzili poznaniacy, jednak póki zabrakło trochę szczęścia i wykończenia.
  • 2' Vojo Ubiparip strzela z dystansu. Bramkarz gości rzucając się wybija na rzut rożny.
  • 0' Rumuński sędzia Sebastiean Coltescu rozpoczyna spotkanie.
  • 19:50 Witamy serdecznie! Rozpoczynamy relację z rewanżowego meczu Ligi Europy, pomiędzy Lechem Poznań, a Nomme Kalju.

Burić, Kędziora, Wołąkiewicz (kpt.), Kamiński, Henriquez, Lovrencsics, Trałka, Jevtić, Pawłowski, Hamalainen, Ubiparip
rezerwa: Kotorowski, Teodorczyk, Arajuuri, Kownacki, Wilusz, Formella, Keita
trener: Mariusz Rumak