Antoninek Nowe Miasto

Jak powstaje Volkswagen?

Volkswagen w Antoninku  Foto: Fotofly.pl

Volkswagen w Antoninku Foto: Fotofly.plPonad 11 tysięcy osób zwiedziło w ubiegłym roku poznańską fabrykę Volkswagena. Ta liczba to mniej więcej jedna czwarta pojemności miejskiego stadionu w Poznaniu. Oznacza to, że średnio każdego dnia ubiegłego roku zakład odwiedziło 30 osób. Teraz każdy może zobaczyć jak powstaje Caddy oraz Transporter T5.

Poznańska fabryka w wakacje jeszcze bardziej otwiera się na zwiedzających. Właśnie startuje program letniego zwiedzania fabryki dla osób indywidualnych. „W tym roku po raz pierwszy uruchamiamy specjalny program letniego zwiedzania. Przyjmujemy zapisy indywidualne w kilku terminach.” – mówi Monika Hajbowicz, Kierownik Działu Komunikacji Volkswagen Poznań.
Podczas zwiedzania można zapoznać się z procesem produkcyjnym Działu Produkcji Karoserii oraz Działu Montażu Zakładu w Antoninku. Dzięki temu każdy ze zwiedzających może zobaczyć jak powstaje samochód. Poznańska fabryka, to jedyny zakład Volkswagena, w którym produkowany jest VW Caddy. Samo zwiedzanie trwa około 2 godzin.

Ze względów bezpieczeństwa na teren naszego zakładu mogą wejść tylko osoby powyżej 18 roku życia i grupy liczące nie więcej niż 30 osób– wyjaśnia Jerzy Włodarczyk, który oprowadza gości po poznańskiej fabryce. W programie letniego zwiedzania udostępniamy trzy kolejne lipcowe poniedziałki – odpowiednio 14, 21 oraz 28. Zwiedzanie rozpoczyna się o godzinie 9:30, a dla drugiej grupy o godzinie 16:30.

Konieczna jest telefoniczna rejestracja zgłoszeń. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod numerem 61 871 4078 lub 61 887 2549. Można też skożystać z adresu mailowego Wycieczki.VWP@vw-poznan.pl.

W zeszłym roku hale produkcyjne Volkswagena odwiedziło przeszło 11 tys. osób, które z dużym zainteresowaniem i uznaniem przyglądały się nowoczesnym procesom technologicznym. Wśród zwiedzających przeważali uczniowie z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, w tym w szczególności szkół zawodowych. Drugą znaczącą grupą byli przedstawiciele uczelni wyższych i funkcjonujących w nich kół naukowych. Co nas bardzo cieszy, zainteresowanie zwiedzeniem fabryki rośnie z każdym miesiącem. Są nawet szkoły i koła naukowe, które pojawiają się u nas kilka razy w roku. Mam nadzieję, że program letniego zwiedzania będzie cieszył się równie dużym zainteresowaniem i na stałe zagości w naszym kalendarzu – podsumowuje Monika Hajbowicz.

Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych – tutaj produkowane są miejskie samochody dostawcze Caddy oraz Caddy Maxi na potrzeby rynków samochodowych całego świata. Powstają tu także model Transportera T5, z których wersje ze skrzynią z pojedynczą i podwójną kabiną produkowane są wyłącznie w Poznaniu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz