K U L T U R A

Zrób sobie wakacje! Bogaty program na lato CK Zamek

Wakacje w CK Zamek  Foto: Maciej Kaczyński

Wakacje bywają rożne. Deszczowe albo słoneczne, wymarzone lub wymuszone, niezapomniane oraz takie, o których nie chce się pamiętać. Rożne też bywają pomysły na ich spędzenie, ale jedno pozostaje niezmienne: wakacje to czas, na który większość z nas czeka z utęsknieniem. Wyjątkowe atrakcje na lato w mieście przygotowało Centrum Kultury Zamek.

Wakacje w CK Zamek Foto: Maciej KaczyńskiNajbliższe dwa miesiące to czas szalonych pomysłów, atrakcyjne propozycje dla tych, którzy latem nigdzie nie wyjeżdżają, ale także dla turystów odwiedzających nasze miasto – mówiła Zofia Starikiewicz, zastępca dyrektora Zamku podczas konferencji prasowej.

Będą spektakle kabaretowe, spotkania literackie, seanse filmowe, koncerty, nocne czytania książek, kursy leniuchowania i gimnastyka na przystanku.

W historycznych murach zamku wywołamy wakacyjnego ducha zabawy, niespodzianki, przygody, egzotyki i podroży, by przez dwa miesiące pozwolić wszystkim cieszyć się atmosferą wakacyjnej swobody. Majestatyczne zamkowe wnętrza za sprawą niekonwencjonalnych działań artystów zmienią swoje oblicze i – niczym najlepsze wakacyjne letnisko – dostarczą niezapomnianych wrażeń – mówił Wojciech Luchowski, kurator zamkowej wystawy.

Noc z książką na zamkowym strychu lub wyprawa z przewodnikiem labiryntem niedostępnych korytarzy pobudzą wyobraźnię nie tylko poszukiwaczy sensacyjnych przygód. Będą m.in. wycieczki po gmachu zamku, w tym wyjątkowe „PS” – zwiedzanie niedostępnych na co dzień zakamarków w piwnicach i na strychu.

Magiczny wehikuł czasu – kino, muzyka i kabaret zabiorą wszystkich spragnionych podroży na ekstremalną wyprawę dookoła świata. Ciekawie zapowiada się koncert Doroty Masłowskiej, w jej nowym muzycznym wcieleniu jako Mister D. Na scenie wystąpią także dwa zespoły pełne świeżej energii, Drekoty i Cuba de Zoo, a także Maciej Maleńczuk, z „życiowymi” tekstami Włodzimierza Wysockiego.

Ciekawych „wielkiego świata” przyciągnie modny warszawski kabaret na żywo komentujący w stolicy wydarzenia polityczne „Pożar w burdelu”, w Poznaniu z programem „Gorączka powstańczej nocy”.

Odważni , żądni wakacyjnych przygód na polu namiotowym na zamkowym parkingu będą mogli wcielić się w rolę Indian i kowboi albo spróbować swoich sił w karaoke.

Zamkowe lato zakończy bookcrossing oraz wielka giełda pamiątek wakacyjnych. Jeżeli komuś nie spodobała się ciupaga z Sopotu bądź muszelki z Zakopanego, wycieczkowe trofea będzie mógł wymienić podczas zamkowego pikniku.

Bez względu więc na wakacyjne plany (lub ich brak), bez względu na pogodę (lub jej brak), bez względu na urlop (lub jego brak), bez względu na wszystko – tegoroczny program wakacyjny przygotowany przez wszystkie działy Centrum Kultury Zamek (bez urlopów) zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Zwiedzanie CK Zamek z latarkami Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz