K U L T U R A

Letnie Pogotowie Sztuki uratuje od nudy

15LetniePogotowieSztuki2014logo  Foto:

W przypadku wakacyjnej nudy w mieście, codzienne dyżury ratunkowe pełnić będzie Letnie Pogotowie Sztuki. Specjalne zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywać się będą na Cytadeli oraz Parku Starego Browaru. To dobra okazja dla najmłodszych do zmierzania się ze sztuką i odkrywanie artystycznych talentów.

15LetniePogotowieSztuki2014logoZaproszeni artyści będą prowadzić warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat. Każdy dzień będzie miał swój temat i wyjątkowy charakter. Wspólne działania w plenerze są nie tylko pomysłem na kreatywne spędzenie wolnego czasu i edukacyjną przygodę ze sztuką, ale są również doskonałą zabawą dla dzieci w różnym wieku.

Uczestnicy zajęć będą wykonywać swoje prace na różnorodnych materiałach i ciekawych technikach.

Twórcze działania w grupie z doświadczonymi animatorami i artystami na pewno będą pobudzały wyobraźnię i przyniosą satysfakcję z efektów swojej pracy. Letnie Pogotowie Sztuki to doskonała okazja do odkrycia w sobie ukrytych talentów oraz poszerzenia kręgu nowych znajomych. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, opiekunami, zorganizowane grupy i półkolonie oraz młodzież. Liczymy, że zajęcia będą miały ponadpokoleniowy charakter – mówi Małgorzata Bawer z Centrum Sztuki Dziecka, które jest organizatorem wakacyjnego wydarzenia.

Zajęcia będą odbywały się na Cytadeli (od 1 do 2 lipca), w Parku Starego Browaru od 28 lipca do 1 sierpnia), od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Grupy zorganizowane przyjmowane są po wcześniejszym ustaleniu terminu, uczestnicy indywidualni mogą brać udział w zajęciach bez wcześniejszego zgłoszenia.

Więcej informacji na stronie www.csdpoznan.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz