Waterpolo: Remis w dwumeczu z mistrzem Polski

DSW Waterpolo Poznań - ŁSTW Uniwersytet Łódzki (Rafał Bocheński)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Remisem zakończył się dwumecz piłki wodnej pomiędzy DSW Waterpolo Poznań a ŁSTW Uniwersytet Łódzki, rozegrany w Poznaniu w ramach 9 kolejki Ekstraklasy. W sobotę, na basenie Term Maltańskich, aktualny mistrz Polski zaliczył pierwszą w tym sezonie porażkę, ulegając grającym w osłabieniu poznaniakom 10:7. Natomiast w niedzielę łodzianie odrobili stratę i pewnie wygrali 6:14. Po ostatnich spotkaniach poznańscy waterpoliści znacznie zwiększyli swoją szansę na pierwszy w historii klubu srebrny medal. Ostatnia, 10 kolejka Mistrzostw Polski Seniorów odbędzie się 14 i 15 czerwca. DSW Waterpolo Poznań zmierzy się wówczas na własnym basenie z GKPW 59 Gorzów.

Po 9 kolejkach Ekstraklasy DSW Waterpolo Poznań ma na swoim koncie 13 zwycięstw i bardzo dużą szansę na tytuł wicemistrza Polski. Nasza drużyna przerwała w minioną sobotę pasmo sukcesów niepokonanego dotąd zespołu z Łodzi. Poznańscy waterpoliści objęli w 3 kwarcie prowadzenie 8:5 i zwyciężyli pewnie cały mecz trzybramkową przewagą 10:7. W niedzielę prym jednak wiodła drużyna aktualnego mistrza Polski, która pokonała gospodarzy 6:14. Oba zespoły zdobyły po 3 punkty i umocniły się na zajmowanych dotąd miejscach w tabeli rozgrywek ligowych.

W pierwszej kwarcie, to poznaniacy pierwsi zdobyli bramkę, jak się później okazało jedyną w tej części gry. Łodzianie szukali rewanżu po sobotniej porażce i trzykrotnie pokonywali Mikhaiła Yazerskiego. W drugiej kwarcie zdobycz punktowa była podobna i ŁSTW powiększyło swoją przewagę do 4 punktów. Trzecia kwarta nadal była rozgrywana pod dyktando łodzian. Na początku kwarty Michał Zawadzki zdobył jedynego gola, a później poznaniacy stracili kolejnych 5 bramek i przegrywali z Mistrzem polski 3:11. Wysokie prowadzenie spowodowało lekkie rozprężenie w szeregach ŁSTW i w ostatniej kwarcie poznaniacy zdobyli 3 bramki tracąc tyle samo. Bramki dla Poznania zdobyli: kapitan Tomasz Różycki, Paweł Wielogórski, Oskar Szymonik oraz Michał Zawadzki.

Sobotnie spotkanie to ogromny sukces naszych zawodników. Mimo braku 5 podstawowych zawodników i wykluczenia w trakcie meczu dwóch kolejnych, odnieśliśmy pierwsze, historyczne zwycięstwo nad bezsprzecznie najlepszym zespołem w polskiej lidze waterpolo. – mówi Tomasz Różycki, kapitan poznańskiego zespołu – Mamy coraz większą szansę na zdobycie dla Poznania srebrnego medalu MPS w piłce wodnej. Jeżeli uda nam się wygrać pełną pulą punktów ostatni dwumecz z Gorzowem, a mistrz Polski przynajmniej zremisuje z Arkonią Szczecin, zostaniemy po raz pierwszy wicemistrzami kraju.

Swój trzeci sezon rozgrywek poznańscy waterpoliści zakończą 14 i 15 czerwca br., kiedy to na basenie Term Maltańskich w Poznaniu zmierzą się dwukrotnie z GKPW 59 Gorzów.

Wyniki dwumeczu 24-25 maja DSW Waterpolo Poznań – ŁSTW Uniwersytet Łódzki:
10:7 (3:3, 1:1, 4:1, 2:2)
6:14 (1:3, 1:3, 1:5, 3:3)

Relację z pierwszego meczy znajdziesz tutaj.