Piłka wodna: ŁSTW przegrało swój pierwszy mecz

DSW Waterpolo Poznań - ŁSTW Uniwersytet Łódzki  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

DSW Waterpolo Poznań pokonało w pierwszym meczu Mistrza Polski ŁSTW Uniwersytet Łódzki 10:7(3:3, 1:1, 4:1, 2:2). Aktualny mistrz do tej pory nie przegrał żadnego spotkania, dlatego dzisiejszy mecz można nazwać wielkim sukcesem poznaniaków. Na dodatek Nasza drużyna grała w ogromnym osłabieniu bez 5 stałych zawodników i po wykluczeniu kolejnego w połowie spotkania.

Patrząc na ławki rezerwowych można było spodziewać się pogromu. Trener Edward Kujawa dysponował praktycznie drugim składem gotowym grać,a po stronie Jacka Maciąga siedziało tylko dwóch zawodników, a po wykluczeniu w drugiej kwarcie Michała Zawadzkiego tylko jeden zawodnik.

Mecz był bardzo wyrównany, mimo, że poznaniacy szybko objęli prowadzenie, to na koniec pierwszej kwarty remisowali z łodzianami 3:3. Druga kwarta przyniosła tylko po jednym punkcie dla obu drużyn. W trzeciej kwarcie łodzianie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Nie cieszyli się nim długo i na koniec kwarty zaczęli tracić do nas 3 punkty. Symbolicznie mecz zakończył Oskar Szymonik, który na trzy sekundy przed końcem meczu strzelił 10-tą bramkę dla poznaniaków. Gole dla naszego zespołu zdobyli: Tomek Różycki (5), Paweł Wielogórski (3) i Oskar Szymonik (2).

DSW Waterpolo Poznań pozostaje wiceliderem tabeli przed dzisiejszym swoim rywalem.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się na Termach Maltańskich w niedzielę o godzinie 14:30. Zapraszamy.