Sport

Dzieciaki z żelaza

Triathlon Sierakow_Impreza dla dzieci  Foto: materiały prasowe

Imprezy triathlonowe cieszą się coraz większą popularnością. W zawodach startują dorośli i dzieci. I właśnie z myślą o juniorach w Sierakowie przygotowano specjalne wydarzenie.

Triathlon Sierakow_Impreza dla dzieci Foto: materiały prasoweRywalizacja dzieci to tradycja triathlonu w „Krainie 100 jezior”, której częścią jest Sieraków. Po sukcesie wcześniejszych edycji organizatorzy postanowili kontynuować ten pomysł. W tym roku zmianie uległ jednak charakter sportowej zabawy. Aż 80 młodych zawodników i zawodniczek wystartuje w duathlonie, czyli połączeniu jazdy na rowerze i biegu. Impreza odbędzie się dzień przed rywalizacją seniorów.

– W zawodach często startują dzieci triathlonistów, dlatego też zdarza się, że jednego dnia rodzice kibicują swoim pociechom, a kolejnego jest odwrotnie – mówi Wojciech Kruczyński, współorganizator JBL Triathlon Sieraków – Z własnego doświadczenia wiem, że najlepszą motywacją dla sportowca jest wsparcie najbliższych – dodaje.

Młodzi zawodnicy wystartują w trzech grupach wiekowych, z których każda będzie miała do pokonania inny dystans. Dla najmłodszych (7-8 lat) zaplanowano odpowiednio 1200 m jazdy na rowerze i 300 m biegu. W kolejnych dwóch grupach (9-10 lat oraz 11-12 lat) dystans będzie dwukrotnie i trzykrotnie dłuższy. Każdy młody sportowiec otrzyma pamiątkowy medal, koszulkę oraz zestaw upominków. Ponadto najlepsi zawodnicy i zawodniczki w każdej kategorii wiekowej mogą liczyć na statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. Popularność JBL Triathlon Sieraków wskazuje, że kibice zobaczą rekordową liczbę zawodników nie tylko na krótkim i długim dystansie, ale również podczas duathlonu.

– Rejestracja na Tri Kids Duathlon potrwa do 26 maja, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc lepiej nie zwlekać z zapisami.

Triathlon Sierakow zmagania juniorów Foto: Imprezy triathlonowe cieszą się coraz większą popularnością. W zawodach startują dorośli i dzieci. I

– Choć w przypadku zawodów dla dzieci, najważniejsza jest dobra zabawa, nie wyklucza ona tego co najważniejsze w sporcie, a zatem bezpieczeństwa startu – mówi Anna Strykowska, współorganizator zawodów – Warto, by rodzice, których dzieci myślą o starcie w Sierakowie zwrócili uwagę na ich odpowiednie przygotowanie. Młodym sportowcom, oprócz m.in. kasku rowerowego, przyda się również pozytywna motywacja, która pozwoli im czerpać radość ze startu.

Nad bezpieczeństwem dzieci startujących w zawodach będą czuwać sędziowie, wolontariusze, jak również służby medyczne.. Oprócz Tri Kids Duathlon Sieraków organizatorzy przygotowali dla zawodników i kibiców wiele innych atrakcji. Całej imprezie będzie towarzyszyć oprawa muzyczna. Ponadto będzie można odwiedzić strefę Expo, w której znajdą się nowinki z świata triathlonu i dzięki współpracy z Grupą Shimano wziąć udział w wyścigu na trenażerze – Elite Tri Race.

JBL Triathlon Sieraków odbywający się w dniach 31 maja – 1 czerwca nie jest jedyną imprezą w ramach ENEA Tri Tour, podczas której odbędą się zawody dla dzieci. Dzień przed startem ENEA Poznań Triathlon zostanie rozegrany bowiem Tri Kids. Triathlon dla dzieci pozwoli poczuć smak emocji, które towarzyszyć będą „ludziom z żelaza”.

Tagi:
Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz