Lech Poznań – Górnik Zabrze 2:1 (1:1)

15. kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Górnik Zabrze (Łukasz Trałka, Kamil Cupriak)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

15. kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Górnik Zabrze (Łukasz Trałka, Kamil Cupriak) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterGórnik ostatni raz w Poznaniu wygrał w sierpniu 2003 roku, a dwa lata temu zabrzanie zremisowali z Kolejorzem co przy obecnym regulaminie rozgrywek oznacza przegraną. W rundzie zasadniczej oba spotkania wygrał Lech.

Przed własną publicznością lechici wygrali jak dotąd 12 spotkań, a przegrali tylko raz. Obecnie na własnym boisku poznaniacy notują serię 7 wygranych meczów z rzędu. Czy bez Wołąkiewicza na obronie i Kotorowskiego w bramce uda się podtrzymać tą dobrą passę?

KKS Lech Poznań

2 - 1

Górnik Zabrze

• 20:22 Dziękujemy za udział w relacji, zapraszamy do kolejnych.
  • 93' Koniec spotkania. Lech Poznań pokonuje 2:1 Górnika Zabrze.
  • 92' Za przeszkadzanie w rozpoczęciu gry przez gości ukarany Formella.
  • 90' Arajuuri przepychał Kosznika jak zabawkę uniemożliwiając mu podjęcie piłki. Cel fina? Pozwolić piłce opuścić pole gry, by wznawiał Gostomski.
  • 90' 3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.
  • 85' Lech: Formella za Pawłowskiego
  • 84' Niebezpieczna sytuacja i rzut rożny dla gości po dotknięciu piłki przez Gostomskiego.
  • 83' Górnik: Kurzawa za Madeja
  • 77' Górnik: Oziębałą za Sobolweskiego
  • 77' Dziwnie teraz zagrał Kownacki. Będąc w pozycji strzeleckiej zastanawiał się przez co szybko dopadła go obrona gości.
  • 76' Lech: Kownacki za Claasena
  • 74' Możdżeń dobrze przerwał wślizgiem grę Gwaze. Chwilę później Gwaze upadł na murawę trzymając się za lewą kostkę... powinien się cieszyć, że kartki nie dostał bo i sędzia liniowy i sędzia główny byli blisko i widzieli wyraźnie wejście obu Panów, że było zgodne z przepisami, Możdżeń uderzył w piłkę.
  • 70' Arajuuri dobrze spisuje się na obronie, przed chwilą uniemożliwił Nakoulmie zaatakowanie bramki.
  • 67' Górnik: Jeż za Zacharę
  • 67' Metr zabrakł Claasenowi by wślizgiem posłać piłkę do siatki!
  • 65' Ładna gra w polu karnym gości, Pawłowski rozpycha się jak może na lewej stronie. W pewnym momencie zostawił piłkę w miejscu dla wbiegającego w pole karne Henriqueza! Panamczyk strzelił z pierwszej piłki ale niecelnie.
  • 63' Linetty próbował strzelać ale chyba powinien podawać, bo puszczenie słabej piłki po murawie nie przystoi zawodnikowi grającemu w Ekstraklasie.
  • 61' Trałka faulowany przez Bartosza Iwana uderzeniem w twarz.
  • 59' Pawłowski naciskany przez obronę podał wysoko do Hamalainena na drugą stronę pola karnego. Zamiast na podanie zdecydował się na strzał... i to chyba była zła decyzja bo wykonanie strzału też pozostawiało wiele do życzenia mimo, że piłka poleciała w kierunku bramkarza gości.
  • 58' Claasen przejął piłkę w środku pola i podał do Pawłowskiego, który za mocno ją sobie wysunął i nie zdołał oddać strzału.
  • 56' Lech: Henriquez za Kędziorę
  • 55' Tak jak w pierwszej połowie po zdobyciu bramki lechici jakby spoczęli na laurach. Goście bez większego trudu atakują bramkę.
  • 52' Ryzykowne podanie Możdżenia przed polem karnym Gostomskiego i nieudany strzał gości.
  • 49' Pięknie z prawej strony wzdłuż pola karnego pobiegł Lovrencsics i rogalem posłał piłkę w kierunku bramki na długi słupek! Steinbors rzucił się w dobrą stronę ale piłka była dla niego za wysoka! Lech prowadzi 2:1!
  • 45' Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
  • 46' Koniec pierwszej połowy.
  • 46' Ostatni stały fragment gry w tej połowie należy do Lecha i jest nim rzut rożny, po którym nie udało umieścić się piłki w bramce.
  • 45' 1 minuta doliczona do czasu pierwszej połowy.
  • 45' Pawłowski wyraźnie kuleje na prawą nogę. Sędzia nie odgwizdał reklamowanego przez lechitę faulu w polu karnym.
  • 42' Kartkami ukarani Madej i Kędziora. Pierwszy za dyskusję z sędziami, a drugi za faul tego pierwszego.
  • 40' Radosław Sobolewski pokonał Gostomskiego! Wracając na swoją połowę po zdobyciu braki zawodnik Górnika wyraźnie sam nie wierzył w swoje szczęście.
  • 39' Ładna ofensywna gra lechitów. Lovrencsics podawał do Pawłowskiego ale podanie przecięte przez obrońcę, by po chwili piłkę przejęli znowu poznaniacy i znowu wrzutka w pole karne ale nic z tego.
  • 37' Pawłowski przed polem karnym strzela! Minimalnie niecelnie. Grę wznowi Steinbors.
  • 35' Pawełowski świetnie utrzymał się przy piłce w polu karnym i podał w przedpole karne do Linettego! Przyłożenie nogi na siódmym metrze i piłka leci wysoko wzdłuż linii końca boiska!
  • 33' Trałka ukarany za faul.
  • 33' Węgier już wrócił do gry. Oby nie było to nic poważnego i że nie wpłynęło na uszkodzony łokieć Lovrencsicsa.
  • 31' Kartka dla Nakoulmy za brutalny faul na Lovrencsicsu. Chwila przerwy w grze, Gergo potrzebuje pomocy medycznej.
  • 30' Hamalainen przedarł się pod pole karne i podawał do Pawłowskiego jednak jeden z obrońców zdołał przeciąć podanie. Rzut rożny dla Lecha.
  • 28' Hamalainen w przedpolu bramkowym nie zdołał głową posłać piłki do bramki. Zagrywał Claasen.
  • 24' Rafał Kosznik faulował w pełnym biegu Trałkę.
  • 21' Po błędzie Karola Linettego piłka trafiła do Gwaze, który bez namysłu strzelił w kierunku bramki. Gostomski był na posterunku i bez problemu złapał piłkę.
  • 20' Z rożnego dla gości wrzucał Madej ale piłka bez zagrożenia została odesłana po za pole karne.
  • 18' Pawłowski pięĸnie przejął piłkę, w której posiadaniu był Danch.
  • 12' Claasen wbiegł w pole karne goniony przez obrońcę. Niestety zachwiał się i nie mogąc oddać strzału postanowił podać w głąb pola karnego do jednego z kolegów ale piłkę przejęli obrońcy.
  • 11' Ofensywna gra Lecha przed polem karnym gości zakończyła się spalonym Hamalainena.
  • 9' Fantastyczny strzał Zachary i jeszcze piękniejsza obrona na krótkim słupku Gostomskiego! Siła strzału była tak duża, że nie było wyjścia i goście mają kolejny rzut rożny.
  • 7' Pawłowski do Claasena, ten ładnie podał w polu karnym do Hamalainena. Fin nie mogąc strzelać cofnął piłkę do Claasena, który nie zdołał też strzelić. Grę wznowi Steinbors.
  • 5' Pawłowski podał do Lovrencsicsa i goool! Zdawało się że ten strzał nie wpadnie do bramki, jednak udało się! Lech od piątej minuty prowadzi 1:0. Cała jedenastka zebrała się przy tunelu wejściowym by kołyską celebrować bramkę 🙂
  • 1' Już Szymon Pawłowski zapędził się w pole karne gości ale naciskany przez Pawła Olkowskiego nie dał rady oddać strzału, który zagroziłby bramce.
  • 1' Pierwszy gwizdek rozbrzmiał, lokomotywa ruszyła! Mecz rozpoczęty.
  • 20:24 Witamy gorąco! Przed nami 33. kolejka T-Mobile Ekstraklasy. Przy Bułgarskiej, Lech podejmie Górnika Zabrze.