Aglomeracja

Jak powinny wyglądać pojemniki na śmieci?

Kontenery do segregacji śmieci  Foto: lazarz.pl

Pojemniki do segregacji śmieci w poszczególnych sektorach poznańskiego aglomeracyjnego związki śmieciowego mogą wyglądać zupełnie inaczej. Kolorowe mogą być całe kontenery bądź tylko klapy wskazujące na rodzaj odpadów.

Kontenery do segregacji śmieci Foto: lazarz.plZwiązek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej postanowił, uelastycznić zapisy dotyczące kolorowych pojemników do segregowanych odpadów, co ma przede wszystkim obniżyć koszty dla operatorów poszczególnych stref. Firmy wywożące odpady mogą stosować w pełni kolorowe pojemniki lub tylko wymieniać klapy na kolory dostosowane do segregowanych śmieci – informuje Przemysław Gonera – Dyrektora Biura ZM GOAP.

Dopuszczono także możliwość opróżniania kontenerów o pojemności 10 m sześciennych, które mogą być opróżniane bezpośrednio na miejscu przez przystosowane do tego pojazdy lub przewożenia do miejsca utylizacji.

Po dyskusji z przedstawicielami firm Związek zdecydował zmienić zapisy dotyczące zasad naliczania kar umownych. Przyjęte ustalenia różnicujące oraz obniżające ich wysokość powinny skuteczniej skłaniać wykonawców do właściwego świadczenia usług i stałego podnoszenia ich poziomu.

Przedłużono także do 5 maja termin składania ofert w pierwszym przetargu na obsługę 10 sektorów, tym samym po tym terminie dowiemy się jakie firmy będą odpowiedzialne za wywóz śmieci.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz