Aglomeracja

Czy Poznań jest ładnym miastem?

I Festiwal Designu I Kreatywności Dla Dzieci  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Miasto potrzebuje uporządkowania przestrzeni, jasnych kryteriów funkcjonowania wielu uzupełniających się sfer życia: architektury, komunikacji, biznesu, handlu. Z jednej strony powinniśmy rozmawiać o zmianach, które dokonują się w przestrzeni publicznej i z drugiej wykorzystując potencjał lokalnych środowisk pokazywać gotowe rozwiązania. I poznaniacy na takie wyzwania są przygotowani!

I Festiwal Designu I Kreatywności Dla Dzieci Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPod koniec maja, na 10 dni Poznań stanie się platformą wymiany doświadczeń polskich i zagranicznych środowisk projektowych. Swoje pomysły prezentować będą zarówno dojrzali projektanci, jak i twórcy młodego pokolenia. W programie przewidziano wystawy, prezentacje, pokazy filmów, spotkania, warsztaty i dyskusje na temat designu oraz przestrzeni publicznej. Dodatkową atrakcją będzie gra miejska związana z tematyką festiwalu.

W organizację wydarzenia zaangażowało się kilkadziesiąt instytucji związanych z kulturą, sztuką i biznesem.

Poznań Design Days 2014 (PDD2014) to wydarzenie, którego miasto potrzebowała od dłuższego czasu. To festiwal designu dla każdego, którego przewodnim zadaniem jest edukować i integrować wokół wiodącej idei festiwalu, którą jest komunikacja – mówi Piotr Luczys, z Fundacji Klaster Poznań.

Festiwal odbędzie się w dniach 30 maj – 8 czerwiec 2014r. w różnych punktach na mapie miasta.

Wśród Partnerów festiwalu znaleźli się: Uniwersytet Artystyczny, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Galeria Miejska Arsenał, Centrum Kultury Zamek, Stacja Poznań Główny, Arena Design, Art Stations Foundation, Stary Browar oraz wiele innych inicjatyw związanych z designem.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz