Poznań prowadzi w Waterpolo Cup

Malta Waterpolo Cup 2014 - DSW Waterpolo Poznań - Half Moon  Foto: lepszyPOZNAN.pl/  Piotr Rychter

W sobotę w Termach Maltańskich rozegrano dwa kolejne mecze turnieju Malta Waterpolo Cup o Puchar Prezydenta Miasta Poznania. W pierwszym meczu zespół z Irlandii Half Moon pewnie pokonał słowacką drużynę Pirana SC Topolcany, uzyskując wynik 14:7. Drugie spotkanie, niezwykle zacięte i wyrównane, przyniosło ostatecznie zwycięstwo gospodarzom zawodów. DSW Waterpolo Poznań wygrał mecz z WS Twente 9:8, tym samym utrzymując I miejsce w tabeli.

Sobotnie zmagania w ramach Malta Waterpolo Cup przyniosły zwycięstwa drużynom z Polski i Irlandii. Half Moon nie dał żadnych szans zespołowi ze Słowacji, wygrywając aż 7-bramkową przewagą. Mecz poznaniaków oraz drużyny z Hengelo dostarczał kibicom emocji do ostatniej sekundy. Po 3 kwartach DSW Waterpolo Poznań prowadziło tylko jedną bramką – 7:6. Ostatnia kwarta meczu była bardzo zacięta. 2 minuty przed końcem spotkania Holendrzy zremisowali, ale po kolejnej akcji Polacy odzyskali prowadzenie i zwyciężyli ostatecznie 9:8. Po 2 dniach turnieju największe szanse na puchar prezydenta Poznania ma drużyna gospodarzy, która utrzymała prowadzenie w tabeli.

W sobotę dla DSW Waterpolo Poznań gole zdobyli: Paweł Wielogórski (4), Dawid Łuc (2), Marek Mazurek (2), Michał Zawadzki (1). Jak zwykle doskonale spisał się bramkarz poznaniaków Misza Yazerski, który dzięki rewelacyjnej obronie przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu.

W niedzielę o g. 15:15 na basenie Term Maltańskich rozpocznie się mecz WS Twente – Half Moon, a o 16:30 ostatnie spotkanie turnieju – pojedynek DSW Waterpolo Poznań z Pirana SC Topolcany.

DSW Waterpolo Poznań – WS Twente 9:8 (1:1, 3:2, 3:3, 2:2),

Half Moon – Pirana SC Topolczany 14:7 (4:1, 2:2, 3:2, 5:2)

W ramach turnieju MALTA Waterpolo Cup 2014 zaplanowano 6 spotkań w systemie „każdy z każdym”. O zwycięstwie zadecyduje ostatecznie liczba zdobytych punktów. Puchar prezydenta Poznania powędruje do zdobywcy pierwszego miejsca w tabeli rozgrywek. Ogłoszenie wyników zawodów odbędzie się w Termach Maltańskich bezpośrednio po ostatnim niedzielnym meczu. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu dla wszystkich kibiców i sympatyków sportów wodnych jest bezpłatny.

Skład drużyny DSW Waterpolo Poznań na turniej Malta Waterpolo Cup:
1. Yazerski Mikhail – bramkarz, 2. Łuc Dawid, 3. Iwanowicz Rafał, 4. Mazurek Krzysztof, 5. Czapla Marcin, 6. Goździak Jakub, 7. Różycki Tomasz, 8. Wielogórski Paweł, 9. Cichy Piotr, 10. Mazurek Marek, 11. Szymonik Oskar, 12. Zawadzki Michał, 13. Rafał Bocheński, trener: Jacek Maciąg.