POZnań

Brakuje butelek na EKOchoinkę!

NA choinke  Foto: materiały prasowe

Budowniczowie poznańska Ekochoinki ciągle zapraszają do współpracy! Każda para rąk mile widziana. Zielona konstrukcja rozświetli się w sobotę, ale organizatorzy nadal zbierają butelki niezbędne do realizacji projektu.

NA choinke Foto: materiały prasoweProsimy poznaniaków o przynoszenie na Stary Rynek, w miejsce zbiórki, butelek: zielonych, o pojemności 1,5l., niezgniecionych i zakręconych apeluje Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

W realizację ekologicznego przedsięwzięcia  zaangażowało się wiele szkół  i przedszkoli. A w konkursie na EKOpoznanaiaka wzięło udział blisko 100 mieszkańców miasta, , którzy zebrali łącznie 921 butelek! Zwycięzcą konkursu został pan Jerzy Podzerek, który przyniósł 18 sztuk.

Akcja Pierwsza w Polsce miejska EKOchoinka warta Poznania bardzo mi się spodobała i dlatego z całą rodziną zbieraliśmy zielone butelki. Drzewko będzie jedyne w swoim rodzaju i cieszę się, że moja rodzina przyczyniła się do jego powstania – mówi pan Jerzy Podzerek, zwycięzca konkursu EKOpoznaniak.

W nagrodę razem z prezydentem miasta zainauguruje  rozświetlenie świątecznej instalacji, w sobotę o godz.18.00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz