Centrum

Teatralka przejezdna!

Przebudowa teatralki  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Z tradycyjnym już, kilkudniowym poznańskim poślizgiem zakończył się remont Teatralki. Od dziś 10 linii tramwajowych zmienia swoje trasy. Dojazd do śródmieścia z północnych rejonów Poznania oraz przejazd z centrum na Jeżyce znacznie się poprawi!

Przebudowa teatralki Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPrace rozpoczęły od 23 września, wymieniono wszystkie elementy torowiska, nowe ułożono na płycie zbrojonej w otulinie z gumy i żywic. Wyremontowana została również nawierzchnia jezdni w pasie torowiska i w rejonie węzła rozjazdowego, skorygowano lokalizację sygnalizacji świetlnych oraz przejść dla pieszych przez jezdnię i torowisko. Zbudowano także nowe przystanki tramwajowe, wyposażone w barierki chroniące przed ochlapaniem przez samochody.

Przez węzeł „most Teatralny” kursować będą tramwaje dziewięciu linii: 2, 3, 4, 5, 8, 9, 13, 16 i 17.

Z trasy PST na „górny” przystanek zlokalizowany na moście Teatralnym będą wjeżdżać tramwaje linii nr 16, natomiast „10”, „12”, „14”, „15” będą kursować bez zmian (w kierunku przystanku „Dworzec Zachodni”).

Ponownie uruchomione zostaną trzy pętle tramwajowe: „Wilczak”, „Połabska” i „Piątkowska”, z których do śródmieścia będzie można dojechać liniami numer: 3 (z „Wilczaka”), 4 i 8 (z „Połabskiej”) oraz 5 i 9 (z „Piątkowskiej”). Zlikwidowane zostaną zastępcze linie tramwajowe numer: 20, 23 i 28.

Na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii numer: 16 (z os. Sobieskiego przez PST i most Św. Rocha na Franowo), 17 (ze Starołęki przez Górny Taras Rataj, Śródkę i pl. Wielkopolski na Ogrody) oraz N21 (os. Sobieskiego – PST – Gwarna – most św. Rocha – os. Lecha).

W nocy z 8 na 9 grudnia (z niedzieli na poniedziałek) tramwaje linii N21 kursować będą jeszcze obecną trasą, czyli do Al. Marcinkowskiego. Z os. Sobieskiego do os. Lecha (przez Górny Taras Rataj) N21 pojedzie po raz pierwszy od nocy z 10 na 11 grudnia (z wtorku na środę).

Przystanek Fredry Foto: Tomasz Dworek

Część linii z uwagi na trwające prace w węźle „Rondo Kaponiera” nadal kursować będzie trasami objazdowymi (2, 4, 5, 8, 11, 13 i 18). Tramwaje linii nr 3 i 11 kursować będą tylko w dni robocze.

W związku z zakończeniem prac na Moście Teatralnym zlikwidowane zostaje kursowanie autobusów linii zastępczych: T2, T4, T9 i T21.

Autobusy linii nr 63 i 69 jadące w kierunku Górczyna i osiedla Kopernika nie będą kursowały objazdem przez ulice Poznańską i Mickiewicza lecz pojadą ulicami Roosevelta, Dąbrowskiego do ulicy Mickiewicza. Autobusy nr 69 nie będą kursowały przez Sołacz, lecz wrócą na stałą trasę tj. ulice Pułaskiego i Księcia Mieszka I.

Linie nocne 236, 239 i 246 (jadące z Dworca Głównego w kierunku rynku Jeżyckiego) od nocy z 9 na 10 grudnia (z poniedziałku na wtorek) nie będą kursowały objazdem przez ulice Poznańską i Mickiewicza, lecz z ul. Libelta pojadą ulicą Roosevelta i dalej wjadą po torowisku na przystanek tramwajowy na ul. Dąbrowskiego

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz