Koszykarki AZS na zwycięskiej fali!

Koszykarki AZS Poznań City Center  Foto: Wojciech Klepka

To było już 9 wysokie zwycięstwo koszykarek Poznań City Center AZS. Pokonały 77:54 zespół AZS Uniwersytet Rzeszowski. Do Rzeszowa poznanianki pojechały bez kolejnej wysokiej zawodniczki.

Oprócz kontuzjowanej Weroniki Telengi na mecz nie pojechała też Magdalena Koperwas, która w ostatnim tygodniu skarżyła się na ból kolan. Trenerzy wraz z lekarzem zadecydowali więc, że Magda ma odpocząć i pozostać w Poznaniu. Bez swoich środkowych akademiczki z Poznania poradziły sobie jednak wyśmienicie! Zaczęły od wysokiego prowadzenia już w pierwszej kwarcie (24:9) i praktycznie nie oddały go do końca meczu.

W żadnej z czterech kwart poznanianki nie dały najmniejszej nadziei przeciwniczkom na wygraną, kontrolując wynik do ostatniego gwizdka. Po raz pierwszy w tym sezonie najwięcej punktów dla zespołu Poznań City Center AZS zdobyła rozgrywająca Kinga Woźniak (19). Zebrała 4 piłki z tablicy, miała 4 asysty i 3 przechwyty, notując 23 eval. Oprócz Kingi świetnie zagrały Żaneta Durak (17), Barbara Skowronek (16) i Magdalena Idziorek Magda zanotowała double-double (15 punktów, 10 zbiórek oraz 4 asysty i 7 przechwytów – notując 25 eval).

W jednym elemencie gry rzeszowianki znacznie przewyższały poznanianki. AZS Uniwersytet Rzeszowski odnotował 41 zbiórek na tablicy w tym 18 na atakowanej, a poznanianki miały ich tylko 22. Wynikało to z braku rotacji centrów – na boisku przez 40 min grała Barbara Skowronek, a pod koszem po raz kolejny pomagała jej Elżbieta Giedrojć i młoda Magdalena Ratajczak. Tym bardziej poznaniankom należą się słowa uznania. AZS Uniwersytet Rzeszowski – Poznań City Center AZS 54:77 (9:24,20:19,12:20,13:14)

Koszykarki AZS Poznań City Center Foto: Wojciech Klepka

fot: Wojciech Klepka