Zwycięska passa poznańskich koszykarek

Koszykarki AZS (2)  Foto: Wojciech Klepka

Koszykarki Poznań City Center AZS po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu wygrały po raz ósmy z rzędu! Szczęśliwą serię próbował przerwać akademiczkom wicelider 1 ligi – Dekorex Pabianice. Zespół z centralnej Polski długo stawiał silny opór poznaniankom – do przerwy był remis 42:42, a po trzeciej kwarcie Poznań City Center AZS prowadził tylko 4 punktami i wynik do końca meczu był otwarty.

Koszykarki AZS (2) Foto: Wojciech KlepkaJednak czwarta kwarta należała do gospodyń. Zachowały więcej siły, mądrzej rozgrywały piłkę i powiększyły przewagę do 12 punktów, wygrywając ostatecznie spotkanie 90:78. Największe zagrożenie w pabianickim zespole stanowiły dwie doświadczone centerki: Dorota Sobczyk i Leona Jankowska. Obie zawodniczki razem rzuciły 40 punktów – jednak to było za mało na akademiczki z Poznania.

Jak przyznała trenerka Dekorex Pabianice – Sylwia Wlaźlak, w jej zespole zabrakło wsparcia zawodniczek z obwodu, i skutecznej obrony kontrataków poznanianek, z których zdobyły 15 punktów.

Poznań City Center AZS zagrał koszykówkę bardzo zespołową – pięć akademiczek zdobyło ponad 10 punktów, rozkładając ciężar gry na kilka zawodniczek. Wspaniałe zawody zagrała Magdalena Koperwas, która oprócz ciężkiego zadania w obronie – zmierzenia się z dużo wyższą Dorotą Sobczak, czy Leoną Jankowską, potrafiła skutecznie zagrać w obronie i zdobyć double/double: 16 punktów i 14 zbiórek. Wielokrotnie zbierając piłkę na własnej tablicy wyprowadzała skuteczną kontrę, zbierając ogromne brawa od wypełnionej po brzegi “Chwiałki”. Najlepszym egzekutorem w sobotnim meczu okazała się zmienniczka – Elżbieta Giedrojć.

W 24 minuty zdobyła 22 punkty, podejmując trafne i przede wszystkim skuteczne decyzje! Za 2 punkty rzuciła celnie 6 z siedmiu oddanych rzutów, a za 3 punkty 2 z czterech. Dołożyła jeszcze do tego 4 na 4 celne rzuty osobiste i tym samym była najwartościowszym graczem meczu notując 24 eval. Jednak wszystkie zawodniczki Poznań City Center AZS oraz trener Ryszard Barański zasługują na ogromne brawa!

Poznań City Center AZS – Dekorex pabianice 90:78 (20:21,22:21,22:18,26:18)
Następny mecz Poznań City Center AZS zagra w sobotę 23 listopada o godz. 18.00 w Łodzi z ŁKSem.