LE: Lech Poznań – Żalgiris Wilno 2:1 (0:1)

liga europy logo  Foto: uefa

liga europy logo Foto: uefaTeoretycznie Żalgiris, lider ligi litewskiej, jest drużyną, którą Lech powinien wyeliminować bez trudu. Rywali z Litwy porównywani są do pierwszoligowej Olimpii Grudziądz, z którą Kolejorz odpadł z Pucharu Polski rok temu. Wicemistrzowie Polski dalecy są jednak od optymalnej formy. Jak dotąd w trzech meczach ligowych wicemistrzowie Polski zgromadzili tylko trzy punkty, remisując wszystkie spotkania.

Jeżeli Lech nie odrobi strat to będzie to chyba najgorsza porażka, bo wyeliminuje go najniżej notowany rywal w historii Lecha. Żalgiris w rankingu UEFA zajmuje dopiero 373. miejsce, a Lech jest 88. Awans Lechowi da tylko zwycięstwo dwoma bramkami.

KKS Lech Poznań

2 - 1

Žalgiris Wilno

• 20:55 Dziękujemy za udział w relacji. Zapraszamy do kolejnych,
  • 20:54 Takich gwizdów i takiego niezadowolenia nie słyszeliśmy już dawno... poznaniacy nie bardzo wiedzą czy mogę przejść koło trybun i podziękować za doping. Jednocześnie goście zostali nagrodzeni oklaskami za grę.
  • 93' Już po meczu Teodorczyk ukarany czerwoną kartką za utarczki z Velicką.
  • 93' Koniec spotkania... wynik 2:1 niestety Lech odpada z dalszych rozgrywek Ligi Europy. Kibice żegnają poznaniaków krzycząc "Wyp*****jcie z boiska!"
  • 93' Velica dopuszczony jeszcze do strzału w kierunku Kotorowskiego na szczęście niecelnie.
  • 92' Ostatni rzut rożny dla Lecha? Czy uda się wyrównać? Niestety nie tym razem, bramkarz gości pewnie złapał piłkę obiema rękami dając do zrozumienia kto tu rządzi.
  • 90' Mecz przedłużony o 3 minuty.
  • 89' Perić wpakował piłkę do własnej bramki po wrzutce Lovrencsicsa! 2:1
  • 88' Żalgirys: Kanai za Leliugę
  • 87' Najpierw Ślusarki za długo czekał by strzelać ale w końcu Teodorczykowi udało się umieścić piłkę w bramce. Niestety ten wynik niczego nie zmienia w sytuacji Lecha.
  • 85' Piłka odbiła się od słupka ale Ślusarski był na spalonym więc sędzia przerwał akcję.
  • 83' Teodorczyk ukarany kartką za kolejny z rzędu faul.
  • 80' Jeeest piłka wpadła do bramki! Kolejorz w końcu strzelił! Niestety Teodorczyk o którego piłka się odbiła był na spalonym.
  • 79' Ubiparip podawał wysoko do Ślusarskiego na głowę by ten skierował już tylko piłkę do bramki! Niestety nic z tego za łatwa piłka dla bramkarza gości.
  • 78' Trałka próbował z pierwszej uderzyć w piłkę ale źle się złożył i piłka nie poleciała tam gdzie chciał.
  • 77' Dreszczowiec i festiwal rzutów karnych trwa... Goście dobrze się bronią w polu karnych, choć poznaniacy nie pozostają im dłużni w dziwnych zagraniach.
  • 75' Freidgeimas został ukarany kartką za zagranie ręką przed polem karnym.
  • 71' Arboleda w polu karnym przytrzymywany przez Perića
  • 71' Janusauskas faulował Hamalainena
  • 70' Żalgirys: Za Bilińskiego wchodzi Velicka
  • 69' Coraz ciężej gra się poznaniakom. Lovrencsics próbował wrzucać w pole karne ale goście wybili na rzut rożny.
  • 65' Znowu Biliński w polu karnym Lecha. Znowu płasko po murawie podawał do kolegi w przed pole karne ale tym razem Wołąkiewicz przeciął podanie wybijając na aut.
  • 63' Żalgirys: Za Silenasa wejdzie Janusauskas
  • 62' Teodorczyk nieczysto trafił w piłkę, która niewiele minęła słupek.
  • 61' Lech: Za Drewniaka wejdzie Ślusarski
  • 59' Dzisiejsze spotkanie na stadionie zgromadziło 16.326 kibiców. Jednak z tego co wiemy część kibiców opuściła stadion po tym jak pojawiła się sektorówka z napisem "Utewski Chamie, klęknij przed Polskim panem!".
  • 57' Kolejny raz w przeciągu dosłownie dwóch minut rzut rożny dla Lecha... niestety niewykorzystany.
  • 56' Rzut rożny z prawej strony... a teraz z lewej strony pola karnego gości.
  • 55' Lech: Lovrencsics za Możdżenia i Teodorczyk za Pawłowskiego
  • 51' Ciężko jest dobierać słowa, które opisywały by to co dzieje się na murawie w wykonaniu Kolejorza. Nie można powiedzieć że się nie starają... ale chyba za bardzo i coś im nie wychodzi.
  • 49' Rożny dla gości! A z kociołka słychać "Zmiany, zrób Mariusz zmiany!" Po wrzucie piłki w pole karne za mocno odchylony Biliński źle trafił w piłkę i posłał ją bardzo wysoko ponad bramką.
  • 45' I rozpoczynamy... Kibice niezłomnie nadal dopingują... ale już tylko ci w kociołku. Reszta stadionu praktycznie w ciszy ogląda spotkanie.
  • 45' Przerwa.. boję się co zobaczymy w drugiej połowie.
  • 45' Połowa przedłużona o minutę.
  • 43' "Co Wy robicie? Kolejorz co Wy robicie?" taką przyśpiewkę słychać na całym stadionie!
  • 43' Znowu! Jak tak można... obrona Lecha wypuściła Bilińskiego pod bramkę Kotorowskiego! Bramkarz Lechitów z trudem obronił pierwszy strzał stojąc na skraju pola karnego! Gdyby tylko goście oddali kolejny strzał tym razem lobem mogli by już prowadzić 0:2.
  • 42' Przed chwilą ponownie oglądaliśmy festiwal nieudanych strzałów i podań w polu karnym gości.
  • 41' W popularnym kociołku pojawiła się sektorówka, na której widniej napis "Utewski Chamie, klęknij przed Polskim panem!". Oj chyba tym razem nie będzie to miało takiej mocy jaką chcieli by kibice.
  • 37' Pawłowski na czystej pozycji! Wbiegł w pole karne i chyba próbował strzelać w krótki róg... chyba. Piłka minęła słupek co najmniej o metr.
  • 34' Brak wykończenia! To jest problem Lecha! Ile można wbiegać w pole karne i nie potrafić wykończyć akcji?
  • 29' I niestety najtrudniejszy scenariusz poznaniaków realizuje się na naszych oczach. Po wrzutce z rzutu rożnego piłka trafiła do Rytisa Leliugi, który podbiegł kawałek by ustawić się bardziej na wprost bramki. Długo nie myślał i strzelił płasko po murawie umieszczając piłkę w bramce! Póki co Lech musi odrobić już trzy bramki by myśleć o dalszej grze w Lidze Europy. Wynik 0:1.
  • 29' Silenas rozciągnął Kotorowskiego w bramce! Piłka wybita na rzut rożny.
  • 25' Rzut rożny dla Lecha. Po wrzutce w pole karne było małe zamieszanie. Wreszcie piłka trafiła do Hamalainena ustawionego po prawej stronie pola karnego. Fin podbiegł kawałek usiłując wrzucić piłkę do Trałki... niestety bramkarz gości zatrzymał piłkę.
  • 22' Kamil Biliński był na czystej pozycji by strzelać na bramkę Kotorowskiego. Na szczęście znalazł się gdzieś tam Henriquez, który zablokował strzał.
  • 21' Bardzo groźna akcja Litwinów. Silenas dobiegł pod pole karne Lecha bez większych problemów. Co gorsza zwolnił i dał się wyprzedzić obrońcom którzy pozwolili mu oddać strzał w kierunku bramki, jednak jeden z nich chyba bezwiednie uniósł nogę i zatrzymał lecącą piłkę.
  • 19' Trałka przed polem karnym gości przejął piłkę, odegrał do Hamalainena, ten do Możdżenia. Mateusz próbował wrzucać w pole karne ale wywalczył tylko wyrzut z autu.
  • 17' Przed chwilą Szymon Pawłowski ograł obrońców w lewym rogu pola karnego i posłał płaską piłkę po murawie w kierunku bramki, Vitkauskas rozciągnął się jak długi wzłuż linii bramkowej i zdołał zatrzymać lecącą piłkę.
  • 16' Lechici nadal wyraźnie przeważają na boisku, chociaż goście co jakiś czas podchodzą pod bramkę Kotorowskiego ale większego zagrożenia nie tworzą.
  • 6' Widać goście grają pod ogromną presją bo już na samym początku meczu sędzia Johnsen musiał pokazać żółty kartonik Silenasowi, który za wysoko uniesiooną nogą kopnął Wołąkiewicz który upadł na murawę.
  • 5' Już od pierwszej minuty zawodnicy Lecha Poznań wyraźnie przeważają na boisku. W piątej minucie Szymon Pawłowski był bliski strzelelenia głową bramki, po podaniu Możdżenia, jednak piłka trafiła prosto w ręce litewskiego bramkarza.
  • 19:09 WItamy serdecznie! Ponownie z opóźnieniem zaczynamy, tym razem padł internet na stadionie 🙂 ale jak widać nic nas nie zatrzyma przed dostarczeniem Państwu informacji z meczu pomiedzy Lechem Poznań a Żalgirisem Wilno