Solaris kursuje w austriackim Klagenfurcie

Autor: miarecki. Poznań, 6 Lipca 2013

W Klagenfurcie odbył się debiut elektrycznego autobusu Solaris Urbino 8,9 LE electric. Jest to pierwszy zrealizowany kontrakt podpoznańskiej firmy na dostawę ekologicznych, bezemisyjnych pojazdów.

Solaris_Urbino_electric_Klagenfurt Foto: materiały prasoweBaterie w autobusie są źródłem energii nie tylko dla układu napędowego, ale zasilają również wszystkie pozostałe systemy, w tym klimatyzację i ogrzewanie, wspomaganie kierownicy, czy sterowanie elektrycznymi drzwiami. Po raz pierwszy zainstalowano również system klimatyzacji CO2 wraz z wbudowanym wymiennikiem ciepła.

Stadtwerke Klagenfurt zakupiło pojazd w ramach Projektu Unii Europejskiej Cemobil. Wyniki ekonomiczne elektrycznego Solarisa będą bacznie obserwowane zarówno przez przewoźnika, jak i biuro badań i rozwoju producenta autobusu. Na tej podstawie w przyszłości będą podjęte decyzje dotyczące dalszego rozwoju floty autobusów elektrycznych w Klagenfurcie.

Trasa, na której będzie kursował Solaris Urbino electric, rozpoczyna się w ścisłym centrum Klagenfurtu, przebiega obok dworca głównego i kończy się przy kampusie uniwersyteckim na obrzeżach miasta.

Solaris sprzedał także trzy kolejne 12-metrowe autobusy elektryczne do Niemiec. Urbino 12 electric z systemem ładowania indukcyjnego zakupiły także firmy transportowe z Brunszwiku i Düsseldorfu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.