Universitas Cantat

Autor: irag. Poznań, 13 Czerwca 2013

Ponad 450 uczestników, 13 chórów z 9 krajów, 5 koncertów w Poznaniu i 9 w innych miastach Wielkopolski. To tylko niektóre liczby, które obrazują Międzynarodowy Festiwal Chórów Uniwersyteckich Universitas Cantat, który odbędzie się pod koniec czerwca.

Chór Kameralny UAM Foto: Chór Kameralny UAM / fbFestiwal Universitas Cantat jest chóralnym, międzynarodowym świętem, które od 1998 roku gromadzi w Poznaniu młodych ludzi z przeróżnych uczelni – ludzi muzycznie utalentowanych, aktywnych i otwartych na nowe przyjaźnie oraz wymianę kulturowych doświadczeń – wyjaśnia Agnieszka Książkiewicz z UAM – od początku istnienia imprezy organizacją zajmuje się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Chór Kameralny UAM oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Kameralnego UAM.

Swój przyjazd zapowiedziały już chóry z Brazylii, Czech, Białorusi, Macedonii, Ukrainy, Hiszpanii, Rosji oraz Meksyku. Będą oczywiście także zespoły z Akademii Morskiej w Szczecinie, Uniwersytetu Warszawskiego, a także Chór Akademicki UAM i Chór Kameraln UAM.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu chóry wystąpią nie tylko doskonale do tego nadającej się w Auli UAM. Pięknej, chóralnej muzyki wysłuchać będzie można również w Wągrowcu, Grodzisku Wielkopolskim, Murowanej Goślinie, Dąbrówce, Obornikach, Czempiniu, Kórniku oraz Szamotułach.

Międzynarodowy Festiwal Chórów Uniwersyteckich Universitas Cantat odbywać się będzie od 26 do 29 czerwca.

YouTube Preview Image

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.