Lech Poznań – Wisła Kraków 1:0 (1:0)

Ćwierćfinał Pucharu Polski - Lech Poznań - Wisła Kraków - Poznań 13.03.2011 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Ćwierćfinał Pucharu Polski - Lech Poznań - Wisła Kraków - Poznań 13.03.2011 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterCzy Lech Poznań zwycięży szósty raz z rzędu? Na to pytanie odpowiemy w trakcie meczu 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy kiedy to Kolejorz na swoim boisku podejmie Wisłę Kraków. Jeżeli poznaniacy wygrają to przynajmniej na jeden dzień obejmą fotel lidera wyprzedzając Legię o jeden punkt.

W meczu z Wisłą na pewno nie zagrają kontuzjowani od dawna Manuel Arboleda oraz Patryk Wolski, a także Jasmin Burić oraz Bartosz Ślusarski. Do zespołu powraca za to Łukasz Trałka, który w Białymstoku nie zagrał z powodu kartek, a być może na Wisłę zdąży się również wykurować Karol Linetty. Na brak problemów narzekać także nie może Tomasz Kulawik. W jego zespole w Poznaniu na pewno nie zagra Osman Chavez, który w spotkaniu z Widzewem dostał czerwoną kartkę. Kontuzjowani są z kolei Michał Czekaj, Kew Jaliens, Marko Jovanović oraz Siergiej Pareiko, którzy także nie przyjadą do stolicy Wielkopolski. Jakby tego było mało to na wtorkowym treningu do gardeł skoczyli sobie Rafał Boguski i Gordan Bunoza. Ich spór zakończył się karami finansowymi, ale ta sytuacja pokazuje że atmosfera w szatni Wisły daleka jest od ideału.

1 - 0

Wisła Kraków

• 19:55 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:54 Przynajmniej przez jeden dzień Lech może cieszyć się z bycia liderem tabeli po dzisiejszym zwycięstwie nad Wisłą. Zobaczymy jak jutro zagra Legia Warszawa.
  • 94' Koniec potkania! Lech Poznań pokonał 1:0 Wisłę Kraków.
  • 92' Grę wznawia Kotorowski.
  • 91' Szansa Kędziory w polu karnym gości. Obrona gości zdołała przerwać zagranie i grę wznowi Miśkiewicz.
  • 90' Spotkanie potrwa jeszcze cztery minuty.
  • 89' Emmanuel Sarki strzelał na bramkę Kotorowskiego, na szczęście dla poznaniaków niecelnie wysoko ponad bramką.
  • 88' Murawski zmarnował okazję do rozegrania ataku. Za długo czekał na podanie piłki w pole karne i piłkę przejmują goście.
  • 87' Rzut wolny dla gości na połowie Lecha.
  • 86' Kolejny rożny dla gości... dobre ustawienie Lechitów i piłka wybita po za pole karne.
  • 85' Lechici ponownie przed szansą podwyższenia wyniku ale niestety piłka odbiła się od jednego z obrońców.
  • 84' Lech: Za Teodorczyka wejdzie Vojo Ubiparip.
  • 82' Rzut rożny dla gości. Wrzutka na głowę Chrapka ale uderzona przez niego piłka wylądowała na górnej siatce.
  • 82' Teodorczyk po za polem gry, wygląda jakby złapał go skurcz.
  • 81' Na boisku coraz goręcej, kartką ukarani Burliga i Kędziora.
  • 79' Lech: Tomasz Kędziora za kontuzjowanego Henriqueza
  • 78' Lech: Mateusz Możdżeń za Toneva.
  • 76' Rzut rożny dla Lecha po fatalnym będzie obrońcy gości który zamiast wybić piłkę na aut podbił ją i wybił na rożny.
  • 76' Wisła: Michał Chrapek za Urygę
  • 19:31 Kibice gości znowu dają o sobie znać. Rzucają race hukowe w stronę przyległego sektora poznańskich kibiców gdzie siedzą także dzieci.
  • 71' Ryzykowne podbicie piłki przez Rafała Murawskiego w polu karnym Lecha. Z naszej perspektywy wyglądało to jakby piłka miała wpaść do bramki, jednak Kotorowski pewnie złapał ją obiema rękami.
  • 69' Goście wywalczyli rzut rożny.
  • 68' To mogło być groźne zagranie gości choć zdaje się przypadkowe. Kotorowski rozciągnął się jak długi na murawie by złapać piłkę.
  • 68' Wisła: Rafał Boguski za Gargułę
  • 66' Tonev wywalczył kolejny rzut rożny dla Lecha.
  • 66' Rzut rożny dla Lecha.
  • 63' Kartka dla Alana Urygi za faul na Tonevie w środku pola.
  • 19:22 Kibice przyjezdnych chyba znudzili się już spotkaniem i zaczynają testować cierpliwość policji znajdującej się na stadionie.
  • 62' Rzut rożny dla gości. Głowacki w polu karnym głółkował ale nie wydało mu się trafić czysto i piłka opuściła pole gry.
  • 60' Lovrencsics po prawej stronie pola karnego wygrywa potyczkę z obrońcą i wbiegając w pole karne podaje do Hamalainena ustawionego na piątym metrze... niestety Fin nie trafiła dobrze w piłkę i piłka przelatuje wysoko ponad bramką.
  • 59' Rzut rożny dla gości. Kotorowski świetnie podbija piłkę zmieniając jej tor lotu.
  • 19:16 W sektorze przyjezdnych coraz goręcej - niestety w tym złym znaczeniu.
  • 55' Kolejno Teodorczyk, Lovrencsics i Trałka nie zdołali oddać strzału na bramkę gości.
  • 19:10 Kibice gości rzucają racami hukowymi w sąsiedni sektor poznańskich kibiców gdzie między innymi znajdują się dzieci.
  • 19:09 Oprawa z takim napisem pojawiła się na trybunie najzagorzalszych kibiców Kolejorza: "Poczuj ogień naszej wściekłości dla takich "bogów" nie ma litości".
  • 48' Rzut rożny dla gości wykonywać będzie Patryk Małecki. Kolejny rzut rożny także wykonywać będzie Małecki.
  • 46' Tonev przeciągnął za długo piłkę wzdłuż pola karnego gości i nie miał już za bardzo jak złożyć się do strzału... jego strzał nie zagroził bramce Miśkiewicza.
  • 45' Druga połowa rozpoczęta.
  • 45' Koniec pierwszej częśći spotkania. Lech Poznań prowadzi z Wisłą Kraków 1:0.
  • 44' I poprawka! Gergo wygrał pojedynek przy prawym rogu boiska i wrzucił piłkę miękko w pole karne na głowę Łukasza Teodorczyka który umieścił piłkę w siatce! Wynik 1:0
  • 43' Rzut wolny dla Lecha przy prawej linii autowej. Do wrzutki przygotowany już Lovrencsics ale zadaje się jego koledzy w polu karnym nie bardzo... stały fragment gry ale bez zagrożenia.
  • 42' Najpierw Hamalainen zgubi piłkę - na szczęście szybko ją odzyskał później Tonev będąc na czystej pozycji strzeleckiej nie trafia do bramki...
  • 40' Henriquez walczy z Sakim o piłkę. Udało się jest tylko aut dla gości.
  • 37' Cessay leży na murawie po starciu z Danielem Sikorskim.
  • 35' Ceesay przytrzymywany przez Małeckiego w trakcie walki w powietrzu i jest rzut wolny dla Lecha.
  • 32' Rzut wolny dla gości przy prawej linii autowej na wysokości pola karnego. Na szczęście bez większego zagrożenia dla bramki.
  • 32' Ceesay efektownym wślizgiem przerwał Burlidze rajd przy lewej linii autowej.
  • 31' Na szczęście kapitan poznaniaków powrócił właśnie na boisko.
  • 30' Rzut rożny dla gości.
  • 29' Murawski po starci właśnie zszedł z boiska utykając na lewą nogę... zdaje się że będzie nieplanowana zmiana w szeregach Lecha.
  • 28' Kartką ukarany Cezary Wilk za faul na Rafale Murawskim.
  • 27' Wołąkiewicz ofiarnie blokował piłkę by mogła opuścić pole gry kiedy Sikorski próbował do niej dobiec. W momencie kiedy piłka opuściła pole gry Wołąkiewicz przewrócił się o nogę napastnika gości i miał mu kilka słów do powiedzenia. Sędzia dał napastnikowi gości wyraźnie do zrozumienia że nie będzie tolerował takich zagrań.
  • 23' Stolarski faulował Murawskiego przy linii końca boiska. Wrzutka pole karne Murawskiego idealna, niestety główka polu karnym w wykonaniu jednego z Lechitów bardzo niedokładna.
  • 23' Aut dla Lecha przy polu karnym gości.
  • 21' Faulowany Henriquez po lewej stronie przy linii autowej na wysokości pola karnego gości.
  • 18' Świetne zagranie Murawskiego w polu karnym Lecha. W trakcie wrzutki gości zdołał nogą dosięgnąć piłki zmieniając jej tor lotu, który uniemożliwił strzał gościom. Jednocześnie piłka poturlała się wzdłuż linii końcowej, Murawski dogonił piłkę i zdołał z niej poprowadzić jeszcze kontrę. W środku pola wygrał aut, po którym ponownie otrzymał podanie. Piłkę podał do Hamalainena który popędził w kierunku bramki gdzie nie miał większych szans z obroną jednak wygrał rzut rożny.
  • 16' Teodorczyk i Lovrencsics w polu karnym Miśkiewicza trochę się zagubili i niestety zmarnowali okazję strzelecką.
  • 15' Piękny rajd Toneva lewą stroną boiska. Zdołał wbiec w pole karne i oddać strzał ale naciskany przez obrońcę zrobił to bardzo nieczysto.
  • 13' Bardzo dobre zachowanie Todorczyka na połowie Lecha. Chcąc pomóc swoim kolegom cofnął się kilka kroków i pomógł w powietrzu przejąć piłkę. Niestety Trałka na pamięć wybił piłkę na połowę gości do Teodorczyka zapewne, którego tam nie było.
  • 12' Obecna gra w środku pola została nagrodzona przez kibiców Kolejorza gromkimi gwizami. Chodziło o fakt iż z tej gry kompletnie nic nie wynikało.
  • 8' Henriquez wybronił piłke i goście wywalczyli tylko aut na wysokości pola karnego Lecha.
  • 7' Ponownie Lechici próbowali rozgrywać piłkę lewą stroną boiska jednak wrzutka w pole karne zupełnie nieudana.
  • 5' Wołąkiewicz naprawia błąd który popełnił przed polem karnym Lech pozwalając przejść Danielowi Sikorskiemu. Zdołał napasnikowi gości odebrać piłkę przy linii kończącej boisko i jeszcze nabił Sikorskiego wybijając piłkę po za pole gry.
  • 4' Teodorczyka nieudana wrzutka w pole karne z lewego rogu boiska.
  • 3' Burliga faulował Ceesay. Jak na razie obywa się bez kartki ale wejście było ewidentnie w nogi obrońcy Lecha, który leży teraz na murawie.
  • 1' Bardzo ładne pewne przecięcie podania przez Kotorowskiego.
  • 0' Mecz rozpoczęty.A kibice skandują "Ivan Turina".
  • 17:58 Wszystko wskazuje na to że faktycznie dzisiaj na stadionie będzie ponad 30 tysięcy kibiców... ale poczekajmy na oficjalne dane.
  • 17:56 Przed meczem minutą ciszy uczczona zostanie pamięć Ivana Turiny bramkarza biało-niebieskich w sezonie 2008/09. Ostatnio grał w Aiku Solna.
  • 17:53 Witamy serdecznie. Przed nami spotkanie, które do niedawna nazywane było klasykiem ligii. Pytanie czy dzisiaj także można je do takich zaliczyć. Z pewnością będzie ciekawie. Na boisku przy Bułgarskiech Lech podejmie Wisłę Kraków.

Kotorowski,Trałka, Teodorczyk, Lovrencsics, Murawski (k), Hamalainen, Wołąkiewicz, Ceesay, Tonev, Henriquez, Kamiński
rezerwa: Frąckowiak, Djurdiević, Kędziora, Reiss, Ubiparip, Drewniak, Możdżeń
trener: Mariusz Runak

Miśkiewicz, Bunoza, Głowacki (k), Garguła, Sarki, Małecki, Burliga, Sikorski, Wilk, Uryga, Stolarski
rezerwa: Bieszczad, Boguski, Buras, Brud, Chrapek, Szewczyk
trener: Tomasz Kulawik

Sędziuje: Hubert Siejewicz

Kibiców: 30927