Centrum

Drzewa zamiast samochodów na ul. Rybaki

Skwer u zbiegu ul. Rybaki  i Strzałowej  Foto: Google - Streetview

Skwer u zbiegu ul. Rybaki i Strzałowej w tej chwili praktycznie nie istnieje, bo pełni rolę parkingu. Rośnie tutaj jedna lipa i stoi parkometr. To miejsce w ciągu kilku miesięcy ma się jednak zmienić. Ma być więcej zieleni, której miejsca będą musiały ustąpić samochody.

Skwer u zbiegu ul. Rybaki  i Strzałowej Foto: Google - Streetview

Powstanie wszystkich nowych elementów oznacza oczywiście likwidację w tym miejscu 16 miejsc postojowych dla samochodów. Zdaniem pomysłodawców nie powinno być to szczególnie odczuwalne, ponieważ w najbliższej okolicy jest ich 380.

Na tym niewielkim placyku mają pojawić się kolejne drzewa. Nowością będą również krzewy. Zostaną tutaj także postawione stojaki na rowery i ławki. Wszystko to ma być gotowe już późną wiosną.

Eksperymentalnie i na próbę pojawi się stolik szachowy, a przestrzeń będzie zaprojektowana tak, że będzie możliwość jej zaaranżowania między innymi na letni seans filmowy na przykład przy udziale pobliskiego kina MALTA, z którym rozmawialiśmy już o tym pomyśle – informują radni Osiedla Stare Miasto.

Skwer jest projektowany i będzie wykonany przez Wydział Terenów Zielonych ZDM. Całą inwestycję sfinansuje Rada Osiedla.

Oto projekt zmian na skwerze:

Projekt koncepcyjny skweru Rybaki Strzalowa Foto: Rada Osiedla Stare Miasto

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Co za bzdura! dopiero co postawiono zakaz w dalszej części ul.Rybaki.
    Jedynymi bywalcami staną się pijaczki codziennie wystający po drugiej stronie ulicy.
    Poza tym na początek zróbcie coś z parkującymi gdzie się da przyjezdnymi aby mieszkańcy mogli po powrocie z pracy zostawić pod domem samochód nie szukając 20 min. wolnego miejsca !