Sport

(Nie)sportowa zabawa ukarana

Młoda kadra Lecha się bawi  Foto: Młoda kadra Lecha się bawi

Młoda kadra Lecha się bawi Foto: Młoda kadra Lecha się bawiW internecie “karierę” robi kilkuminutowy film z młodymi piłkarzami Lecha. Widać na nim bawiących się sportowców, którzy prawdopodobnie piją alkohol, krzyczą i tańczą półnadzy i nadzy. Na filmie widać również mały woreczek foliowy z białym proszkiem. Całość przypomina libację alkoholową w melinie. Całość została nagrana w pokoju jednego z hoteli w sierpniu. Dziś po południu sztab szkoleniowy Lecha Poznań zdecydował o ukaraniu 6 zawodników karą finansową o równowartości 3-miesięcznego wynagrodzenia.

Zdaniem Klubu takie zachowania są poniżej wszelkich norm przyzwoitości i dobrego wychowania, które bezwzględnie wymagane są od zawodników wszystkich drużyn Lecha Poznań.

Trener Rumak rozmawiał indywidualnie z zawodnikami i zapewnił ich, że dla osób reprezentujących taką postawę nie będzie miejsca w jego zespole ani drużynie Młodej Ekstraklasy – poinformowała Joanna Dzios z Lecha.

Tłumaczenie młodych sportowców, że był to przejaw głupoty i niedojrzałości, nie może być usprawiedliwieniem takiego działania. Sztab szkoleniowy KKS Lech już podjął działania, które mają zapobiec takiemu zachowaniu w przyszłości – dodaje Joanna Dzios.

Nie mam nic na swoją obronę, to najgłupszy szczeniacki wybryk w moim życiu, chciałem bardzo przeprosić za swoje zachowanie moich trenerów, klub i wszystkich kibiców Lecha Poznańpowiedział Szymon Drewniak, jeden z zawodników widoczny na filmie – każdy popełnia błędy, jednak nasze głupie działanie dodatkowo dotknęło klub i nadszarpnęło jego wizerunek, co jest niewybaczalne, cokolwiek teraz powiem, wiem, że mało kto w to uwierzy, swoje winy będę musiał odkupić ciężką pracą na boisku. Dodał również, że uważają tak wszyscy widoczni na filmie sportowcy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz