K U L T U R A POZnań

African Dance i inne taneczne propozycja na ferie!

Stary Browar na dzien dziecka  Foto: Stary Browar

Nie ma nic lepszego na zimowe szaleństwa, jak poruszać się w afrykańskich rytmach lub poczuć pozytywne wibracje płynące z zabawy tańcem. Specjalnie dla tych, którzy spędzają drugi tydzień ferii w mieście, Stary Browar przygotował rozgrzewającą ofertę warsztatową. Najważniejsi choreografowie ze świata poprowadzą cykl zajęć tanecznych dla dzieci pod hasłem Mała Akademia Tańca. To projekt ideowo nawiązujący do Alternatywnej Akademii Tańca – koncentrujący się na stworzeniu warunków do rozwoju ruchowego młodych ludzi i ich kontaktu z różnymi formami tańca współczesnego.

Dzieci i młodzież będą pracować kreatywnie pod okiem najlepszych choreografów i pedagogów ze świata. Warsztaty podzielone zostały na dwie grupy wiekowe, w godzinach porannych 9:00-13:00 organizatorzy zapraszają młodych ludzi w wieku 10-12 lat, w godzinach popołudniowych dzieci w wieku 7-9 lat.

Stary Browar na dzien dziecka

African Dance warsztaty z Mamadou M’Baye

„Człowiek może nauczyć się wszystkiego, co stworzył” – hasło, przyświecające niezwykle dynamicznym zajęciom senegalskiego choreografa, będzie w zabawny i nieoczywisty sposób przekształcane i interpretowane. Podstawowym założeniem tanecznego spotkania dzieci z Mamadou jest chęć przekazania radości w ruchu i synchronizacji z muzyką bębnów. Ruch i rytm wyzwalają ciało z codziennych ograniczeń i pozwalają napełnić się fantastyczną energią. Dzieci przekonają się jak świetnie można bawić się tańcząc, ale również w naturalny sposób zapoznają się z niezwykłością kultury afrykańskiej.

Pozytywne wibracje warsztaty z Nadją Puttner

Choreografka podkreśla, że w pracy z młodymi ludźmi najważniejsza jest dla niej indywidualność i kreatywność każdego uczestnika. Doskonale umie komunikować się z młodzieżą, przełamać naturalne bariery bycia w grupie, pracy nad ciałem i stwarzać poczucie otwartej atmosfery, pozwalającej na rozbudzenie młodzieńczej wyobraźni.
Już samą rozgrzewką świetnie komunikuje się z młodzieżą, obalając granice pomiędzy tańcem współczesnym, a oswojonymi przez młodych choreografiami i muzyką znaną z teledysków. W ten sposób powstanie energetyzujący mix – zabawy i doskonalenia ciała. Druga część warsztatów poświęcona jest zawsze pracy nad wspólną choreografią. Artystka zbiera pomysły, historie, problemy młodych ludzi i wspólnie z nimi wybiera temat, nad którym będą pracować. Następnie wykorzystując zgromadzony materiał i improwizując z nim, komponowany jest fragment ruchowy.

Stary Browar Nowy Taniec dla dzieci

African Dance dla dzieci + Pozytywne wibracje
Poniedziałek 20.02 – Piątek 24.02 / 9:00-13:00 / Studio Słodownia +3
Koszt warsztatów: 200 zł

Warsztaty dla dzieci w wieku 7-9 lat

Zgłoszenia na warsztaty należy przesyłać na adres m.maciejewski@artstationsfoundation5050.com (ilość miejsc ograniczona)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz