K U L T U R A

ShowTime Lombardu

ShowTime - Lombard  Foto: ShowTime - Lombard

ShowTime - Lombard Foto: ShowTime - LombardWłaśnie ukazała się najnowsza płyta poznańskiej grupy LOMBARD. Od premiery ostatniej autorskiej płyty zespołu Deja’vu minęło długie 11 lat. Czy Lombard zawojuje polski rynek muzyczny i znów zagości na pierwszych miejscach list przebojów? Myślę, że nie o to chodziło liderom i wokalistom zespołu Marcie Cugier i Grzegorzowi Stróżniakowi.

Płyta ShowTime to powrót zespołu Lombard w wielkim stylu, to 11 przemyślanych utworów, to 11 kart z dziennika Lombardu.

Ten autentyczny przekaz jest dowodem na to, że można nie zaprzedawać swojej duszy, robić swoje i pozostać na najwyższym poziomie przez 30 lat.

Płyta ShowTime to nowoczesny materiał, w którym zespół bawi się gatunkami muzycznymi, korzystając z możliwości współczesnej techniki. Grupa kolejny raz udowadnia, że muzyka nie ma dziś granic umiejętnie łącząc pop z rapem, elementy ciężkiego grania z elektroniką, akustycznym brzmieniem gitary, kontrabasu czy orkiestry smyczkowej.

Lombard na swojej najnowszej płycie porusza tematykę społeczną, śpiewa o problemach współczesnego świata jakimi w dalszym ciągu są wojny, przemoc i terroryzm. Nie ucieka jednak od bardzo osobistych wyznań. Opowiada o przemijającym czasie, o miłości, życiu na scenie i o polskim showbiznesie.

Na płycie gościnnie wystąpili również autor tekstów, niepełnosprawny wokalista Marek Siwek, we wzruszającym Pod skórą. Od 12 lat zespół Lombard występuje z nim w integracyjnym koncercie Symbioza . Wystąpił również raper Kebab, którego zespół poznał podczas koncertu w Zakładzie Karnym w Nowogardzie. W utworze It is not to late przestrzega On przed braniem narkotyków.

Na płycie, jako bonus trak, znalazł się utwór Football Fans, a więc hymn kibiców, który zespół nagrał na prośbę niepełnosprawnych fanów piłki nożnej.

Lombard to jeden z nielicznych zespołów, który powstała w latach ’80, ale nie pozostał w tamtej epoce. Niezmiennie już od 30 lat za całokształt produkcji odpowiada Grzegorz Stróżniak, założyciel, lider, wokalista, klawiszowiec i menadżer zespołu. Wraz z niezwykle charyzmatyczną wokalistką i autorka tekstów Martą Cugier, tworzą niepowtarzalny duet w życiu i na scenie, już od 12 lat. Od 5 lat w Lombardzie na gitarze gra – Daniel „Gola” Patalas, na basie Michał „Guma” Kwapisz, na perkusji Mirek Kamiński. Nad całością nagrań i zgrań czuwał kreatywny realizator i producent młodego pokolenia Mirosław Wdowczyk.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz