K U L T U R A

Zanim odejdę – niezwykły koncert

Zanim odejdę Foto: Zanim odejdę - Grzegorz KorytowskiZanim odejdę to debiutancki projekt Grzegorza Korytowskiego oraz koncert z udziałem m.in. Leny Piękniewskiej i Kuby Badacha, którego będzie można wysłuchać na dziedzińcu Masztalarni CK Zamek w najbliższy poniedziałek. Projekt czekał na realizację 10 lat.

Grzegorz Korytowski na co dzień pracuje jako inżynier i choć ukończył 6 klas nauki gry na fortepianie, muzykę pisał przeważnie do szuflady. Zbierał teksty i kompozycje, aż nadszedł moment, w którym postanowił je wydać. Do współpracy namówił grupę profesjonalnych artystów. Tak właśnie narodził się projekt „Zanim odejdę”.

Wykonawcy, których zaprosił do udziału w projekcie to zarówno młodzi ludzie, jak i doświadczeni wokaliści. Znajduje się wśród nich Kuba Badach. Swojego głosu użycza również Lena Piękniewska, laureatka wielu festiwali i przeglądów piosenki, w tym Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i konkursu Pamiętajmy o Osieckiej.  W nagraniu płyty brał również udział Nick Sinckler, amerykański wokalista, który od kilku lat mieszka w Polsce, oraz Piotr Dymała.  Kolejna wokalistka to Julia Rosińska krążąca z jazz`ującą swobodą między piosenką kabaretową i poetycką. Wśród wykonawców znajduje się również multitalent wokalno-gitarowy, który komponuje ciekawe, wielogłosowe konstrukcje, a do tego umie je pięknie wykonać – Grzegorz Kopala. Na płycie śpiewa również Michalina Brudnicka, aktorka o głosie będącym mieszanką krainy łagodności i rocka.

Wszyscy artyści wykonują na płycie kompozycje oraz śpiewają teksty Grzegorza Korytowskiego, a w poniedziałkowy wieczór pojawią się na zamkowym dziedzińcu, aby zaśpiewać na żywo utwory z płyty Zanim odejdę.

Wyjątkowa muzyka, doskonali wykonawcy niesamowita historia… Zapraszamy na koncert promujący płytę Zanim odejdę z piosenkami Grzegorza Korytowskiego odbędzie się na dziedzińcu Masztalarni CK Zamek („Pod Pretekstem”) w poniedziałek (20.06) o godzinie 21:00.

Więcej informacji o autorze i wykonawcach, teksty piosenek oraz fragmenty nagrań znajdziesz tutaj.

/

Będziemy mieli dla was podwójne zaproszenia na koncert – dołącz do nas na facebooku i zgarniaj nagrody 🙂

/

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz