Ławica

Poznań światłem malowany

Iluminacja mostu Świętego Rocha  Foto: ZDM Poznań

Iluminacja mostu Świętego Rocha Foto: ZDM PoznańW Poznaniu przybywa miejsc, które przyciągają wzrok zwłaszcza po zachodzie słońca, gdy zostają one pięknie podświetlone. Można dzięki temu podziwiać między innymi Katedrę, Farę, kościół na Wzgórzu św. Wojciecha, Ratusz czy most Świętego Rocha.

Wkrótce zostanie podświetlony kolejny obiekt, który witać będzie wszystkich jadących na przykład z lotniska na Ławicy w kierunku centrum miasta.

Jeszcze nie tak dawno zabytkowa brama wjazdowa dawnego folwarku Edwardowo była niemalże niezauważana. Podczas przebudowy ulicy Bukowskiej w 2010 roku odbyła się operacja przeniesienia całej konstrukcji o kilkadziesiąt metrów. Ważąca około 60 ton brama została najpierw podniesiona a następnie przesuwana Tak będzie wyglądać podświetlona Brama Edwardowo Foto: Pracownia Architektury Marcin Bartzodcinkami po około 20 metrów. Tak przebyła drogę około 50 metrów i została osadzona na przygotowanym wcześniej fundamencie. Po zmianach w tym rejonie jest ona bardziej widoczna.

Wkrótce przyciągać będzie uwagę także po zmroku. Ma zyskać nowe oświetlenie, które wyeksponuje filary i łuki bramy. Piękna, ceglana brama z dwoma furtkami będzie podświetlona za pomocą 12 opraw z nowoczesnymi żarówkami LEDowymi. Będą one zamontowane w fundamentach bramy. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego oświetlenie bramy podziwiać będziemy mogli od sierpniu.

/

Tak będzie wyglądać podświetlona Brama Edwardowo Foto: Pracownia Architektury Marcin Bartz


Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz