Kolejorz – Górnik Zabrze 2:0 (1:0)

murawa stadion miejski widły  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

murawa stadion miejski widły Foto: lepszyPOZNAN.pl / agDzisiejszy mecz Kolejorza z Górnikiem Zabrze będzie niezwykły. Choć na trybunach będzie pusto i cicho, to kibole i tak będą dopingować swoją drużynę. Tyle, że poza stadionem. To efekt decyzji Wojewody, który zamknął dla publiczności stadion na wniosek policji.

Dzisiaj w meczu z Górnikiem grać będzie Dimitrije Injac, ale zabraknie Rafała Murawskiego. Ten pierwszy, choć w meczu z Legią doznał urazu mięśnia czworogłowego, to dzisiaj zagra ponieważ kontuzja nie okazała się aż tak poważna. Oprócz Rafała Murawskiego zabraknie też Bartosza Ślusarskiego i Seweryna Gancarczyka.

Na stadionie cisza jak makiem zasiał… dziwnie, trochę strasznie. Niefajnie. Kibole poza stadionem, ale duchem wszyscy są na trybunach. Słychać doping!!! 🙂 Jeden z transparentów wywieszonych na stadionie: NIE RÓBMY POLITYKI, ZAMYKAJMY STADIONY… A POTEM KOPALNIE, SZPITALE… NIECH NIE BĘDZIE NICZEGO.

puste trybuny...

Skład Kolejorza: Krzysztof Kotorowski, Ivan Djurdjević, Manuel Arboleda, Jakub Wilk, Jacek Kiełb, Sergei Krivets, Semir Stilić, Artjoms Rudnevs, Hubert Wołąkiewicz, Grzegorz Wojtkowiak, Luis Alfonso Henriquez Ledezma, rezerwa: Jasmin Burić, Bartosz Bosacki, Dimitrije Injac, Tomasz Mikołajczak, Vojo Ubiparip, Mateusz Możdżeń, Marcin Kamiński

Skład Górnika Zabrze: Sebastian Nowak, Michał Pazdan, Mariusz Jop, Aleksander Kwiek, Daniel Sikorski, Marcin Wodecki, Mariusz Magiera, Michał Bemben, Adam Danch, Robert Jeż, Michal Gasparik, rezerwa: Mateusz Sławik, Piotr Gierczak, Mateusz Zachara, Tomasz Zahorski, Rafał Pietrzak, Adam Banaś, Gabriel Nowak.

Mecz rozpocznie się o godzinie 18:15. Już teraz zapraszamy na relację minuta po minucie.

• 90+1 Zachara zmienia Gasparika
  • 90' Stilić, strzela, ale bez przekonania - nie ma bramki - SĘDZIA DOLICZA 4 MINUTY
  • 90' już chyba nic się nie wydarzy 🙂
  • 89' Rudnevs powalony, ale sędzia dzisiaj bardzo oszczędza żółte kartki
  • 88' brakuje konsekwencji w tym pressingu - nie lubię tego słowa 😉
  • 87' Henriquez, Stilić, krótkie podania, powrót piłki do Kotora... bardziej to wygląda na grę na czas niż budowanie akcji
  • 86' Zabrzanie nie dają za wygraną - starają się stworzyć dogodną dla siebie sytuację
  • 85' Magiera wykjonuje kolejny rzut wolny - z daleka strzela moooooocno i Górnicy wywalczyli róg
  • 84' faul i goście mają rzut wolny - zablokowany przez naszą obronę i kontratak - nieudany 🙁
  • 82' Gasparik walczy o piłkę z Arboledą i traci ją - tak się kończy dobrze zapowiadająca się akcja
  • 82' na boisko wchodzi Możdżeń, który wymienia Jakuba Wilka - duże brawa!!!
  • 79' Kwiek zostaje zastąpiony przez Nowaka
  • 79' Schodzi Sikorski a zmienia go Zachorski
  • 79' Kotorowski jest w rękach lekarzy - coś z nogą
  • 78' Wodecki strzela, ale niecelnie - był sam na sam z Kotorowski po fatalnym błędzie naszych obrońców!!!! Co oni zrobili?
  • 76' sytuacja po tej bramce się zmieniła - znów dominuje Lech
  • 75' Arboleda leży - ale nie wiemy dlaczego..?
  • 71' Injac zmienia Djurdjevića
  • 73' Rudnevs podaje do Stilić a ten pięknie wymija obróńców i strzela wysoko, ale piłka mija - piękna akcja!
  • 70' Stilić!!!!!!! Krivets, Rudnevs, Krivets przewraca się, ale podaje piłkę Stilićovi a ten wykorzystuje sytuację!
  • 70' gra jest wznowiona
  • 68' Sikorski zderza się z Djurdjevićem. Lechita pada na murawę, a Sikorski schodzi z boioska gdzie jest opatrywany - mamy przerwę
  • 67' Henriquez podaje do Rudnevsa, ale piłka na aut, chwilę później dwaj obrońcy biorą atakującego Rudnevsa blokując go kilka metrów przed bramką
  • 66' leży Wilk, ale po chwili się podnosi - dostał kolanem w plecy
  • 65' Z dystansu strzela Sikorski i Kotor ma problemy z opanowaniem piłki
  • 64' Sikorski znów środkiem boiska idzie, pędzi w stronę naszej bramki - gdyby podał mogło być groźnie, ale na szczęście chciał wejść z piłką do bramki
  • 63' Wilk zbyt łatwo stracił piłkę, zbyt mało skutecznie i niezbyt pewnie gramy pod bramką Nowaka
  • 62' druga połowa zdecydowanie należy do Górnika - to się musi zmienić! zbyt często mają piłkę
  • 61' Sikorski idzie z piłką, mija kolejnych obrońców - groźnie!!! podaje na prawo, dośrodkowanie i... Kotorowski
  • 59' Krivets, dośrodkowuje do Rudnevsa - ten pada, ale i tak odgwizdany jest spalony
  • 58' Sikorski "widowiskowo" fauluje Kiełba, ale nie ma kartki - jest wolny
  • 57' Wojtkowiak fauluje i goście mają wolny, szybkie wykonanie i przerzucają grę z połowy pod naszą bramkę
  • 57' Wojtkowak wywalczył piłkę leżąc! brawo!
  • 56' wykonanie prawidłowe, ale w polu bramkowym Nowaka jest zbyt duży tłok, by wyszło coś rozsądnego
  • 55' Strzela Krivets, ale piłka odbija się o plecy Pazdana - rożny
  • 54' Górnik mocno naciska, strzela ale piłka blokowana jest przez naszą obronę - zbyt często pojawiają się "czerwoni" pod naszą bramką
  • 53' Gasparik lewą stroną poszdł, poczekał chwilę i strzelił w kierunku naszej bramki, ale niecelnie
  • 52' Pazdan jest faulowany przez Djurdjevića i jest kartka
  • 51' Nowak wznawia grę i piłka ląduje w połowie boisku - po krótkiej kopaninie aut
  • 50' nie jest dobrze - zmieniły się połowy i póki co to Zabrzanie są częściej na naszej połowie - tej nowej oczywiście
  • 49' Sikorski!!!! Dostał piłkę od Jeża i poważnie zagroził Kotorowskiemu, na szczęście wyłapał piłkę
  • 48' Gasparik strzela w wkierunku naszej bramki, ale zbyt słabo zbyt niecelnie
  • 48' Lech stara się zbliżyć do bramki, pozostać na dłużej na połowie Górnika
  • 47' kolejny aut dla gości - dobre tempo od piwreszych sekund, ale brakuje dokładności jednej i drugiej drużynie
  • 46' i po kilku seundach goście mają aut na wysokości naszego pola karnego
  • 46' zaczyna się druga połowa 🙂 składy bez zmian
  • 45+1 gwizdek i zadowoleni schodzą lechici z boiska
  • 45' doliczona 1 minuta
  • 44' Djurdjević starał się w połowie boiska stworzyć ciekawie zapowiadającą się akcję, ale przekombinowali i zggubili piłkę, która spokojnie opuściła boisko
  • 43' obrona tGórnika trzyma nas na odległość - w połowie boiska Djurdjević z Jeżem się przepychali
  • 42' Kotor wznawia gre - Wojtkowiak w walce oi piłkę zostaje faulowany
  • 41' znów mamy uspokojenie gry...
  • 41' Ruuuuuuuudnevs! dlaczego wstrzymał piłkę?? było groźnie
  • 40' Sikorski znów niemal sam na sam z Kotorowskim! Wołąkiewicz starał się asystować, ale mało skutecznie
  • 39' Sikorski walczy przed naszą bramką z Arboledą - kto jest lepszy? lech!
  • 36' z daleka moooooocno strzela Djurdjevic i Nowak piąstkuje - znów bardzo niepewnie 🙂
  • 37' Henriquez podaje do Wilka ten strzela, ale piłkę wybija obrońca Górnika
  • 36' oj - trochę si e pogubili lechici w gąszczu obrońców
  • 35' tym razem prawą stroną idziemy powoli w stronę bramki, ale w centrum faulowany jest Wilk i mamy rzut wolny
  • 34' Górnik ma rzut wolny, do bramki jakieś 30 metrów, ale Kwiek strzela mocno... mocno niecelnie 😉
  • 33' Krivets fauluje Sikorskiego
  • 32' mamy aut w połowie boiska, ale goście zaczynają "cisnąć"
  • 30' Wojtkowiak leży na polu karnym gości - ucierpiał podczas walki o piłkę po wykonywaniu rożnego - pojawia się lekarz
  • 30' budujemy kolejną akcję, lewą stroną, ale niestety tracimy piłkę po drobnym błędzie Rudnevsa
  • 29' straciłem 2 minuty meczu bo dzwoniło nasze Fotooko zachwycone zachowaniem kiboli, którzy ponoć wyrzucają każdego, kto pije coś mocniejszego niż herbata
  • 26' goście łatwo tracą piłkę, Rudnevs strzela, ale niestety zabrakło kogoś do wykończenia strzału 🙁
  • 25' faulowany jest Wojtkowiak
  • 24' aut dla gości w połowie boiska, który wykonuje Bemben, po chwili jest wolny po faulu Wilka
  • 23' wracamy na połowę Zabrzan... ale spokojnie
  • 22' gra się nieco uspokoiła, ale to chyba sugerował Bakero
  • 21' kolejne dośrodkowanie Wilka i piłkę rozpaczliwie piąstkuje Nowak, niestety Heniriquez zbyt późno wystartował by skutecznie wbić piłkę do bramki
  • 20' Wilk próbował dośrodkować, ale trafia w lecy obrińcy
  • 19' Krivets jest dzisiaj bardzo aktywny 🙂 to on przed chwilą starał się zainicjować kolejną dobrą akcję
  • 18' rzut wolny wykonuje Kotor, ale piłkę na chwilę przejmują goście - piłka wraca do Kotora
  • 17' Arboleda faulowany na naszej połowie i mamy rzut wolny
  • 15' Stilić leży na boisku, ale sędzia niczego nie widzi
  • 14' Krivets, Wilk ten do Rudnvsa i jest gooooooooooool!!!!! bramka strzelona chyba lewą nogą!!!
  • 13' mecz zaczyna się wyrównywać - szkoda...
  • 12' dzwonił nasz fotoreporter, który jest z kibolami - wokół stadionu jest baaaardzo głośno!!! zdjęcia później wracamy teraz do gry
  • 11' ależ groźna sytuacja!!!! Marcin Wodecki był bliski strzelenia nam bramki!!!!