Aglomeracja

Z Poznania na Plac Świętego Piotra

Watykan  Foto: lepszyPOZNAN.pl

Watykan Foto: lepszyPOZNAN.plPierwsze autokary wiozące pielgrzymów do Watykanu wyjechały z Poznania we wtorek. Część poznaniaków wybiera się jednak do Rzymu samolotami. Jak z lotniska dojechać do centrum Wiecznego Miasta?

Osoby korzystające z połączeń WizzAir wylądują na lotnisku Fiumicino. Leży ono około 30 km od centrum Rzymu. Sposobów dotarcia na Plac Świętego Piotra jest kilka.

Najbardziej popularny i najdroższy jest dojazd  kolejką bezpośrednio z lotniska Fiumicino do dworca głównego Roma Termini. Przejazd kolejką zwaną Leonardo da Vinci Express jest wygodny, ale drogi. Podróż w jedną stronę kosztuje teraz 14 euro.

Można również skorzystać z kolejki regionalnej, która zawiezie nas do stacji Roma Ostiense. Tam musimy przesiąść się na metro B (stacja Piramide). Kolejka podrożała ona z 5,5 eur do 8 eur. Do tego dojdzie 1 eur za metro.

Klub Latamy z POZnania podpowiada także wypróbowaną przez niektóre osoby drogę przez miasteczko Ostia z 2 przesiadkami za bardzo przyzwoite 2,20 euro.

START:
Z lotniska Fiumicino – okolice terminala „Voli Nazionali” – czyli lotów krajowych odjeżdża podmiejski autobus sieci COTRAL
Według rozkładu (także po angielsku) jest kilkanaście kursów na dobę. Bilet kupiony w kiosku kosztuje 1,20 eur (w autobusie 7 eur!). Autobus dojeżdża na plac „Piazzale della Stazione” przy dworcu LIDO CENTRO na trasie kolejki podmiejskiej Roma-Lido di Ostia. Dojazd z lotniska do stacji zajmie około pół godziny.

Przesiadka 1:

Należy wsiąść do pociągów w kierunku Rzymu – kier. Roma Porta S.Paolo/Piramide
Obowiązuje bilet rzymski – najtańszy na 75 minut za 1 eur o skrócie BIT – informacje po angielsku.
Wysiadka na stacji końcowej i przejście do metra (linia B) – czyli nasza druga przesiadka

Przesiadka 2:

Stacja metra nazywa się Piramide i jest w pobliżu stacji Ostiense oraz peronów kolejki podmiejskiej (czyli Porta San Paolo).
Wsiadacie do metra B kierunek Rebibbia i po 3 stacjach (przejeżdża się przez – właściwie pod Koloseum) docieracie do dworca głównego TERMINI. Tam z kolei można się przesiąść na metro A, jadące np. w pobliże Watykanu. Jazda odbywa się na bilet BIT – 75 minutowy powinien spokojnie wystarczyć.
BIT jest również w wersji 24 h, 3 dni i tygodniowy, oczywiście za odpowiednie kwoty.

Brzmi bardzo zachęcająco i wygląda całkiem przyzwoicie czasowo w stosunku do ceny 2,20 euro.

Podpowiada Klub Latamy z POZnania.

Więcej podpowiedzi ciekawych podróży znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz