Aglomeracja

Autobusem na mszę beatyfikacyjną na Łęgi Dębińskie

autobus  Foto: lepszyPOZNAN

autobus Foto: lepszyPOZNANW Poznaniu już w sobotę odbywać się będą wydarzenia związane z beatyfikacją Jana Pawła II. Wierni spotykać się będą w swoich parafiach, gdzie odbędą się wieczorne czuwania. Również przy Krzyżu Papieskim na Łęgach Dębińskich w Poznaniu odbędzie się wieczorne czuwanie modlitewne poprowadzone przez Duszpasterstwo Młodych Archidiecezji Poznańskiej.

Spotkanie na Łęgach rozpocznie się o 20:00 koncertem zespołu Stróże Poranka. Równocześnie na ekranach wyświetlane będą slajdy z informacjami z życia Jana Pawła II. Będzie także konkurs wiedzy o Pontyfikacie Jana Pawła II. O godzinie 21:37 zgasnąć mają wszystkie światła na scenie. Oświetlony będzie tylko Krzyż Papieski. Spotkanie zakończy się o godzinie 22:00.

W dniu beatyfikacji, w niedzielę przy Krzyżu Papieskim na Łęgach Dębińskich ustawione zostaną 3 telebimy na których wyświetlana będzie transmisja z Watykanu, która rozpocznie się o godzinie 10:00.

By ułatwić dotarcie na Łęgi Dębińskie od soboty uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa D. Autobusy jeździć będą od Dworca Głównego przez ulicę Dworcową, Święty Marcin, al. Niepodległości, Królowej Jadwigi, Drogę Dębińską, ulicę Piastowską, Dolną Wildę, Czechosłowacką, Łozową i 28 Czerwca 1956 r. na osiedle Dębina.

W sobotę autobusy linii D jeździć będą od 18:00 do północy. W dniu beatyfikacji wyjadą na swoją trasę już o 7:20. Do godziny 15:00 jeździć będą co około 20 minut. Na odcinku od Os. Dębina do AWF kursy będą wykonywane naprzemiennie z linią nr 76, dając częstotliwość co około 10 minut – informuje Rafał Kupś z ZTM.

Podczas trwania uroczystości by poprawić dojazd na Łęgi Dębińskie czynny będzie dodatkowy przystanek: „Ojca Żelazka”.

/

Jeśli lecicie do Rzymu tutaj podpowiadamy jak dostać się do centrum Wiecznego Miasta.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz