POZnań

Nowe autobusy dla Poznania

Podpisanie mowy na dostawę nowych autobusów  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Po Poznaniu zaczną wkrótce jeździć nowe, średniej wielkości autobusy. Jeździć nimi będą pasażerowie linii 52, 65, 84 i na niektórych liniach nocnych. Będą się pojawiały na swoich trasach sukcesywnie do kwietnia 2012 roku.

Łącznie miasto zakupi 26 takich autobusów. Przetarg na ich dostawę wygrał Solaris, pokonując ofertę MANa. O wyborze tego właśnie dostawcy zdecydowała między innymi cena, ale również korzystne warunki serwisu i zakupu części zamiennych.

Solarisy Alpino to niskopodłogowe, klimatyzowane autobusy przyjazne również dla osób niepełnosprawnych, którymi może jechać maksymalnie 50 osób. Pojazdy wyposażone są w monitoring, który ma pomóc w zapewnieniu większego bezpieczeństwa podróży. Zastosowano w nich również nowoczesne, ekologiczne silniki spełniające najbardziej rygorystyczne normy czystości spalin. W komorze silnika zamontowano dodatkowo system gaszący ewentualny pożar.

Wewnątrz autobusu znajdzie się także miejsce na biletomat, a pasażerowie będą mieli do swojej dyspozycji fotele wyściełane specjalną tkaniną z motywami nawiązującymi do Poznania i Euro 2012.

Dzisiaj w obecności min Prezydenta Ryszarda Grobelnego, została podpisana umowa na dostawę tych autobusów.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz