K U L T U R A POZnań

Kryptonim POSEN

Kryptonim POSEN  Foto:

Kryptonim POSENJest sierpień 1944. W 1939 roku Polska została sojusznikiem III Rzeszy i razem dokonały inwazji na Związek Sowiecki. Po kilku latach zmagań odniesiono zwycięstwo. Właśnie z frontu wracają oddziały polskiego wojska. Tymczasem w Poznaniu dochodzi do zagadkowych morderstw oficerów polskiego wywiadu, którzy prowadzą ściśle tajną operację… Tak rozpoczyna się historia Gry Miejskiej “Kryptonim POSEN”.

Zostań agentem polskiego wywiadu, rozwikłaj zagadkę tajemniczych morderstw, bądź najlepszy i zdobądź nagrodę! W najbliższą sobotę, 26 lutego w Poznaniu odbędzie się Gra Miejska KRYPTONIM POSEN oparta na motywach najnowszej powieści Piotra Bojarskiego pod tym samym tytułem. Każdy chętny może wejść w sam środek historii alternatywnej i podjąć próbę zmierzenia się z kryminalną zagadką.

Aby wziąć udział w zabawie należy zebrać i zarejestrować zespół. Zmagania rozpoczynają się w dniach 23 – 25 lutego od potyczki w internecie. Każdego wieczoru aktywowane będzie
kolejne zadanie dla graczy, związane z tematyką gry. Najlepsze 100 osób wejdzie do etapu ulicznego, czyli właściwej gry, która odbędzie się w sobotę, 26 lutego w godz. od 10.00 –
15.00.

Wśród nagród dla najlepszych zespołów znajdą się oczywiście książki Kryptonim Posen z dedykacjami autora.

JAK WEJŚĆ DO GRY?
Do zabawy mogą zgłaszać się do 25 lutego 3-5 osobowe zespoły (co najmniej jedna osoba w grupie musi być pełnoletnia). Wystarczy zebrać kilka osób i zarejestrować grupę na stronie www.gramiejska.pl. W zwrotnym e-mailu zgłoszony zespół otrzyma szczegółowe instrukcje dotyczące udziału w etapie internetowym i ulicznym. Udział w grze jest bezpłatny.

GRY MIEJSKIE to nowy, niepowtarzalny rodzaj rozrywki, łączący w sobie elementy gier komputerowych, gier typu RPG oraz happeningów ulicznych. Kilkuosobowe zespoły uczestników rywalizują między sobą na ulicach miasta, starając się wykonać postawione przed nimi zadania w jak najkrótszym czasie. Liczą się: szybkość działania, kojarzenie faktów i miejsc, skuteczna praca zespołowa, orientacja w terenie i odrobina sprytu. Całość rozgrywana jest w przestrzeni miasta, które stanowi integralny element rozgrywki. W Poznaniu gry miejskie są organizowane w powodzeniem od 2006 roku.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz