POZnań

Serce nie sługa… zbadaj je!

serce  Foto: sxc

serce Foto: sxcDzisiaj rozpoczęły się  po raz kolejny bezpłatne badania kardiologiczne. Pretekstem są obchody Światowego Dnia Serca. Akcja ma pomóc w uświadomieniu poznaniakom korzyści wynikających z profilaktyki i terapii chorób serca.

Z zaproszenia lekarzy mogą skorzystać osoby, które ukończyły 30 lat i do tej pory nie uskarżały się na problemy z sercem. Ponieważ są to badania profilaktyczne powinny się na nie zgłosić te osoby, które nie zauważyły u siebie objawów takich chorób, jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, dusznica bolesna (angina pectoris), bądź nie przebyły zawału serca czy udaru mózgu, a także nie zażywają przewlekle leków.

Podczas poprzednich edycji bezpłatnych badań zgłaszało się na nie bardzo dużo osób. Ich liczba zaskoczyła organizatorów. Zbadać chciało się znacznie więcej osób niż lekarze byli w stanie przyjąć.

Na bezpłatną wizytę w klinice można się umówić dzwoniąc pod numer 61 869 13 91 od poniedziałku do piątku od 9:00 do 12:00. Niestety liczba osób mogących wziąć udział w badaniu jest ograniczona. Odbywać się one będą w Klinice Intensywnej Terapii Kardiologicznej  przy ul. Przybyszewskiego 49 (wejście C, II piętro).

/

/

news@lepszyPOZNAN.pl Foto: news@lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz