Sport

ICE Racing – tor gotowy do wyścigu o Złote Koziołki

Przygotowania do wyścigu na Malcie  Foto: Maciej Turek

Przygotowania do wyścigu na Malcie Foto: Maciej TurekMimo odwilży, jaka panuje obecnie w Wielkopolsce, turniej w wyścigach motocyklowych na lodzie o Złote Koziołki powinien odbyć się bez przeszkód. Od wczesnych godzin porannych na torze pracowali przedstawiciele fun-clubu SSSŻ Skorpiony, który wytyczyli tor oraz ustawili bandę. Rano odbioru toru dokona Włodzimierz Kowalski z Polskiego Związku motorowego. Grubość tafli lodowej przekracza obecnie 30 cm i umożliwia bezpieczne rozegranie zawodów. W dniu zawodów w godzinach porannych na torze będą cały czas prowadzone zabiegi w celu całkowitego usunięcia wody z tafli. Początek zawodów o 13:00.

Tor na poznańskiej Malcie będzie liczył ok. 300 metrów. Powstał on tylko dzięki bezinteresownej pomocy kibiców z fun-clubu SSSŻ Skorpiony! W godzinach południowych na torze pojawili się Finowie, którzy wystąpią w jutrzejszym turnieju i doradzili, w jaki sposób najprościej usunąć wodę z toru.

Początek turnieju o godzinie 13:00. Obiekt zostanie otwarty już o 11:30. Organizatorzy apelują o wcześniejsze przyjście w celu zajęcia miejsc gwarantujących lepszą widoczność. Bilety będą do nabycia w kasach od godziny 10:00. Liczba miejsc na trybunach jest ograniczona. Bilety kosztują 30 zł normalny, 15 zł ulgowy (miejsca siedzące) oraz 15 zł normalny i 10 zł ulgowy (miejsca stojące pod trybuną). W przypadku pojawienia się dziury w torze lodowym sędzia będzie zmuszony przerwać zawody. W przypadku przerwania zawodów po zakończeniu drugiej serii (ósmy wyścig) bilety oraz programy nie podlegają zwrotowi.

Sędzią zawodów będzie Pan Andrzej Terlecki z Gdańska, kierownikiem zawodów Wojciech Jankowski, a spikerem Michał Łopaciński.

Lista startowa:
1. Simon Reitsma (Holandia)
2. Simon Gartmann (Szwajcaria)
3. Paweł Strugała (Polska / lic. Szwajcaria)
4. Mark Uzzell (Wielka Brytania)
5. Grzegorz Knapp (Polska)
6. Gerrit Scukken (Holandia)
7. Jouni Seppanen (Finlandia)
8. Jussi Nyronen (Finlandia)
9. Timo Kankunnen (Finalandia)
10. Mirosław Daniszewski (Polska)
11. Sven Holstein (Holandia)
12. Johan Weber (Niemcy)
13. Harald Simon (Austria)
14. Marian Kreklau (Niemcy)
15. Stefan Pletschacher (Niemcy)
16. Johan Bruckner (Austria)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz