Sport

Lider liderem

lego etno cup  Foto: lego etno cup

lego etno cup Foto: lego etno cupDrużyna Lidera Swarzędz okazała się być bezkonkurencyjna w gronie 10 zespołów rocznika 2003, uczestników Lego Ento Cup 2010.

Wspaniałą fetą był dla najmłodszych turniej Lego Ento Cup 2010 dla rocznika 2003, który odbył się 13 listopada w Czerwonaku i został zorganizowany przez Klub Sportowy Koziołek Poznań. Dla wielu uczestników była to pierwsza, w ich krótkiej przygodzie z piłką, możliwość rywalizowania z kolegami z innych zespołów.

W imprezie udział wzięło 10 zespołów, wśród nich także Widok Skierniewice i AP Ostrów Wielkopolski, które przemierzyły długą drogę by wziąć udział w turnieju. Drużyny trafiły do dwóch grup pięciozespołowych i zagrały systemem „każdy z każdym” o wejście do półfinału.

W grupie A najlepsza okazała się, z kompletem punktów, Warta Poznań. Kolejne lokaty zajęły: Akademia Piłkarska Ostrów Wielkopolski, Błękitni Owińska i dwie drużyny KS Koziołek Poznań.

W grupie B, także z 12 punktami, najlepszy był Lider Swarzędz. Świetnie zaprezentowała się także pierwsza drużyna KS Koziołek Poznań! Dwa zwycięstwa, remis i porażka dały miejsce w półfinale! Trzecie miejsce należało do PSP Poznaniaka Poznań, czwarte do Widoku Skierniewice, a ostatnie do Juranda Koziegłowy.

Wszystkie spotkania były niesamowicie emocjonujące, radość najmłodszych po zdobytych bramkach bezcenna. W tym wieku każde dziecko wychodzi na mecz z takim samym nastawieniem, bez względu na to z jakim przeciwnikiem gra – mówi Dagmara Zawadzka, jeden z trenerów KS Koziołek Poznań – celem nie jest zwycięstwo samo w sobie, ale zabawa i pokazanie tego wszystkiego, czego zawodnicy uczą się na treningach – dodała. Wiele emocje przyniosły, decydujące o ostatecznych lokatach, spotkania.

O ile Lider Swarzędz wygrał pewnie w półfinale z AP Ostrów Wielkopolski, o tyle Warta z Koziołkiem walczyły do upadłego, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Cudów na bramce dokonywał Michał Caliński. Jego interwencje ratowały zespół wiele razy! W rzutach karnych Koziołek zwyciężył 2:1, a decydujące trafienie należało do Michała Jarmużka! W meczach o 9. i 7. dwa zespoły Koziołka przegrały, dopiero po rzutach karnych, z Jurandem Koziegłowy i Widokiem Skierniewice. 6. miejsce zajął klub Błękitni Owińska, 5. PSP Poznaniak Poznań, 4. AP Ostrów Wielkopolski, a 3. Warta Poznań.

Finał okazał się triumfem Lidera Swarzędz. Chłopcy z Koziołka cały turniej rozegrali bez zawodników rezerwowych, jedną szóstką. Brawa za walkę, mimo zmęczenia! Niestety dla nich, wynik na tablicy brzmiał 4:1. Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został Mateusz Wojciechowski z Warty Poznań – zanotował 9 trafień. Bramkarzem, który podczas naszego turnieju był zdecydowanie najlepszy, okazał się być Michał Caliński z KS Koziołek Poznań. Wyróżniliśmy też Dominika Zaborniaka z Lidera Swarzędz, którego gra bardzo podobała się wszystkim trenerom.

Mieliśmy przygotowaną też statuetkę Fair Play i miła go otrzymać drużyna Juranda Koziegłowy, ale… wyjechali przed ogłoszeniem wyników i statuetka przypadła Akademii Piłkarskiej Ostrów Wielkopolski! Bez względu na zajęte miejsce, każdy zespół powinien być zawsze obecny podczas dekoracji – szacunek dla przeciwnika i zasady fair play tego wymagają!

Takie imprezy są wspaniałą przygodą dla tych dzieciaków – im dłużej grają bez presji wygranych za wszelką cenę, tym lepiej dla nich – mówi Łukasz Bigus, prezes KS Koziołek Poznań – dziękujemy firmie Lego, Ento, Piekarni Cukierni Adam Nowak oraz Erima Game-Sport za pomoc w przygotowaniu imprezy – bez nich nie było by tego turnieju!

Organizatorzy zapewniają, że już za rok odbędzie się druga odsłona tej imprezy. W sytuacji gdy nasze seniorskie zespoły obniżają notowania, warto inwestować w najmłodszych!

Łukasz Bigus

KS Koziołek Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz