KKS Lech 0:1 Inter Baku (relacja na żywo) – karne 9:8

Lech Poznań - Inter Baku - 2010.07.21  Foto: Paweł Rychter

Lech Poznań - Inter Baku - 2010.07.21 Foto: Paweł RychterDzisiaj o godzinie 20 na stadionie przy Bułgarskiej odbędzie się drugi mecz II rundy Ligii Mistrzów w trakcie którego Lech Poznań podejmie Inter Baku. Przypomnijmy że w pierwszym spotkaniu w stolicy Azerbejdżanu podopieczni Jacka Zielińskiego wygrali 1:0. Tym razem Lechowi potrzebne jest zwycięstwo lub bramkowy remis.

W dzisiejszym spotkaniu na pewno zabraknie Tomasza Bandorowskiego, który ma problem z kolanem. Na szczęście w coraz lepszej dyspozycji jest Manuel Arboleda. Jednak trener biało niebieskich zastrzegł, że decyzja czy czy Arboleda zagra w meczy z Azerami zostanie podjęta przed meczem.

Dopiero ostatnia 11. seria karnych odpowiedziała na pytanie kto jest lepszy….na szczęście to był Lech i to dzięki Kotorowskiemu.
Zakończony właśnie dreszczowiec mógł co najmniej przyprawić o zawał serca.

Lomaia 9:8
Kotorowski 9:8
Cervenka 8:8 (“czy ten koszmarny wieżowiec nigdy się nie skończy?!”)
Wilk 4:3
Aeeioly 3:3 (piąta seria i remis…kolejka idzie dalej)

Karne:

30’+2 zółty kartonik za naciąganie czasu otrzymał Zlatinov. Koniec dogrywki. Jednak rzuty karne zadecydują o zwycięstwie.
30′+1 no nie bez problemu Lomaia broni
29′ kolejna zmarnowana akcja Lecha. Zaczynamy się zastanawiać czy to faktycznie ta drużyna Lecha którą znamy, czy przypadkiem nie jest to drużyna licealistów przebrana za Mistrza Polski…
28′ żółta kartka dla bramkarza gości Lomaia
27′ gorąco…Kotorowski uratował Lecha przed stratą bramki
26′ znowu bezsensowne przekopywanie piłki i aut dla Lecha na wysokości swojego pola karnego
24′ żłóta kartka dla Injaca. Akcja Lecha jednak znowu na końcu zabrakło wszystkiego…
23′ znowu Inter na murawie pokonany przez zakwasy? Ciekawe na ile to zagrywka teatralna. I znowu ekipa medyczna na murawie. Może Lechici chcą wygrać z przeciwnikiem zabiegując go na śmierć?
22′ Arboleda potyka się na murawie (bez piłki:)…Lech w natarciu, jednak czy to coś pomoże?
20′ Peszko pięknie podaje do Kiełba z lewej strony jednak piłkę wybija bramkarz na rożny
18′ zakwasy robią swoje, medycy Interu na murawie
17′ wrzutka w pole karne i kolejny rożny dla Lecha… strzela Stilić… niecelnie
16′ druga część dogrywki rozpoczęta przez drużynę gospodarzy. Może tym razem wydarzy się cud? A może Lechici trenowali rzuty karne zapominając o podstawowej grze?

15′ kolejny rożny dla Lecha, strzela po dośrodkowaniu Peszko ale znowu daleko ponad bramką. Lechici chyba stracili zapał do gry. I koniec pierwszej części dogrywki.
13′ i znowu rożny dla Lecha…i nic. Żółta kartka dla Karlsonsa.
12′ z wolnego w środku pola wznawia Lech
11′ Stilić otrzymuje żółty kartonik za próbę wymuszenie jedenastki
10′ Peszko do Kiełba ten strzela, niestety w sam róg bramki po czym obrońca wybija piłkę na rożny, po czym kilka ataków na bramkę gości…niestety bez gola
9′ Kotorowski wybija piłkę daleko w pole
8′ zawodników obu drużyn leży na murawie z zakwasami….chwila przerwy
8′ zmiana w drużynie Lecha, schodzi Djurdjevic a za niego grać będzie Wilk
6′ póki co na boisku jest przekopywanka…Lech, Inter i tak na przemian
4′ Lechici jakby bez wiary bawią się piłką jak dzieci na boisku….bardzo niemiło się na to patrzy
3′ napastnik gości na szczęście na spalonym
2′ Inter śmiało przejmuje inicjatywę i atakuje
1′ rozpoczyna się dogrywka

90’+3
koniec meczu, Lech Poznań na razie przegrywa jedną bramką. W tej sytuacji mamy dogrywkę, która będzie musiała rozstrzygnąć kto przejdzie do kolejnej rundy LM.
90’+2 Lech próbuje coś zrobić…słowo ‘coś’ pasuje idealnie bo chyba sami zawodnicy nie wiedzą co chcą robić
90’+1 nie można tak tracić piłki w takich chwilach i bawić się nią…nie ma na to czasu….dawno nie słyszeliśmy tak ogłuszających gwizdów na tym stadionie
90’+1 Lechici stracili werwę do gry, choć nadal próbują coś zrobić, jednak chyba już za późno….
89′ znowu nie dogadali się napastnicy Lecha i nici z gola…po chwili znowu atak naszych napastników, ładniejszy jednak znowu bez bramki
88′ rożny dla Lecha…który to już nie liczmy
87′ jak tak dalej pójdzie to otrzymamy mistrzostwo za ilość nie wykorzystanych okazji….Kiełb fatalnie strzelał ponad branką
85′ GOL dla Interu po fatalnym błędzie obrońców, strzał Karsons który właśnie wszedł na boisko
83′ inicjatywa jest bardziej po stronie Interu chociaż więcej szczęścia mają gospodarze
81′ rożny dla Interu i znowu zamieszanie w polu karnym Lecha….na szczęście ostatni strzał na bramkę skończył się strzałem baaaardzo wysokim nie osiągalnym dla bramki 😉
80′ Arboleda sztuczkami popisał się jednak wybicie mu nie wyszło
78′ zmiana w drużynie Lecha, Kiełb wchodzi za Wichniarka
77′ pole karne Lecha przypominało właśnie krąg zapasów sumo….co chwilę ktoś leżał na murawie a 3 obrońców nerwowo próbowało zatrzymać napastnika Interu
75′ rożny dla Interu, Bosacki wybija piłkę na środek pola
74′ Gancarczyk odbiera długie podanie ze środka pola w lewy róg po czym podaje w pole karne wprost w ręce bramkarza
73′ Wojtkowiak podaje do Peszki ten zwodem mija obrońcę i podaje do Wojtkowiaka ale tak niecelnie że gorzej się nie dało
72′ gra znowu odbywa się w środku pola i jest bardzo mało ciekawa
70′ zmiana w drużynie gości, schodzi Mjavanadze a za niego zagra Dashdemirow
69′
wygląda na to że Lechci nie potrafią znaleźć sposobu na samych siebie…po początku meczu obiecującym grad bramek obserwujemy nieudolne próby obrony, które na nasze szczęście nie kończą się bramką
68′ kolejny rożny dla Lecha
66′ ewidentny faul na Peszcze w polu karnym, jednak sędzie nie odgwizdał go…wznowienie z rożnego
66′ o mały włos nie straciliśmy bramki po błędach obrońców którzy przepuścili napastników Interu, po czym nie wiedzieli jak się wybija piłkę po za pole karne….na szczęście piłkę skierowaną przez obrońcę w stronę bramki przytomnie odebrał i wybił Gancarczyk
65′ gramy tak jak by było 0:0 w Baku” powiedział trener Zieliński przed meczem…oj a nam się wydaje że jednak nie!
64′ rajd Wichniarka na bramkę jednak bez gola
62′ Chertoganov ukarany żółtym kartonikiem za faul
60′ wrzutka Interu z około 25 metrów od bramki Kotorowskiego, jednak piłka na szczęście zatrzymana zostaje w murze
59′ Wichniarek znowu nie trafia do bramki. Kibice wytężają gardła przez co śpiewy zapewne słychać w całej okolicy
58′ póki co chyba sam Wichniarek nie wiedział na co czeka mając trzy okazje w jednej do strzelenia bramki… wolał podać do Peszki, który strzelał z tak ostrego konta że trafił w bok bramki
56′ Peszko przed wspaniałą okazją do strzelenia gola, jednak jeden na jeden z obrońcą to tym razem za dużo dla naszego napastnika
55′ Peszko próbował ratować się przed rożnym ale jednak Inter wznawia z rożnego po którym Lechici podrywają się do ataku, który zasypia gdzieś przed polem karnym Interu
54′ Azer na murawę upadł… teatralna zagrywka (kolejna)
53′ wrzutka z około 25 metrów w wykonaniu Peszki, jednak bez większego zagrożenia
53′ Poskus – kolejna żółta kartka za paskudny faul na Peszce
51′ Inter odpowiada podobnym atakiem
50′ Wojtkowiak wznawia z autu na wysokości pola karnego Interu a Gancarczyk z voleya próbuje strzelać….niestety daleko do ideału brakowało
48′ odważny atak Interu z bardzo ładnym rajdem przy linii bocznej, jednak Gancarczyk główkuje na rożny, po którym gra przenosi się nieśmiało w środek pola
46′ rozpoczyna się druga połowa. Zmiana w drużynie Interu za Nizi wchodzi Kruglov

45’+2
aut na wysokości pola karnego Interu, jednak sędzia nie wiedzieć czemu gwiżdże w momencie kiedy nasz napastnik składał się strzału!
45’+1 Wichniarek ponownie przed szansą strzelenia gola… piłką wybita na rożny
45′ po dośrodkowaniu w pole karne obrońca Interu bardzo ładnie wybija piłkę
44′ Azrtowie już trzeci raz faulują gracza Lecha, jednak póki co sędzia bardzo pobłażliwie traktuje te zagrania
43′ Lech wznawia z autu na wysokości pola karnego Lomaii….kontrowersyjne przytrzymanie Peszki pod bramką przez bramkarza jednak kontra Azerów nawet nie doszła do połowy murawy
42′ Wichniarek dośrodkowuje do Peszki, jednak obrońca Interu wybija piłkę w środek pola
40′ przytomna reakcja bramkarza Interu, który wyłapuje piłkę wrzuconą w pole karne
37′ zaraz po Peszcze Wichniarek próbuje strzelać jednak znowu niecelnie
36′ Peszko chyba onieśmielony presją nie wiedzieć czemu nie oddaje strzału
34′ Wichniarek po raz kolejny przed szansą strzelenia gola….niestety trafia w poprzeczkę.
33′ kolejne wznowienie po przewinieniu… póki co przewinieniowy remis 😉
32′ za mocne podanie w pole karne Interu do którego nie zdążył Wichniarek
31′ faul Lechity…..ostrzeżenie
30′ dośrodkowanie w pole karne Lecha… Kotorowski po krótkim biegu łapie piłkę 🙂
28′ pierwsza żółta kartka dla Cervenki za faul na Peszce
24′ Lech próbuje jednak niecelne podanie do Peszki kończy akcję…wznawia Lomaia
23′ wznowienie Kotorowskiego po niewielkim zamieszaniu pod bramką Lecha
22′ Inter kontratakuje…jednym napastnikiem jednak strzał mierzony daleko ponad poprzeczkę Lecha
21′ około 25 metrów do bramki Azerów, i wznawia z wolnego Lech….dośrodkowanie ładne ale wraca na przedpole
20′ koniec spaceru napastników Interu po połowie Lecha… jednak uparcie wracają choć zagrożenia póki co nie widać
18′ bardzo nieładny faul na Kryvetsie…tu przydała by się kartka bo Azerowie zdaje się zapomnieli o fairplay
17′ rożny dla Interu…ale po wymianie główkowej grę wznowił Kotorowski
15′ rzekomy faul Peszki na Kandelakce w trakcie wbiegania na pole karne Interu… jednak wszyscy mamy ogromne wątpliwości. Na szczęście kończy się ostrzeżeniem.
14′ gra w środku pola…. póki nikt się nie odsłania, każdy próbuje, na szczęście Lech owi bliżej do strzelenia gola
13′ Wichniarek na spalonym
12′ napastnik Interu w polu karnym Lecha, i gdyby nie to że zabrakło mu pary w butach to możliwe było zagrożenie dla naszej bramki… na szczęście stoperzy zablokowali mu dostęp do piłki a Kotorowski pewnie złapał piłkę
11′ stoperzy Lecha bardzo ładnie zatrzymują kontrę Interu….wznowienie Kotorowskiego
9′ Arboleda główkuje i niestety o bramkarza….rożny dla Lecha
8′ Peszko o włos o gola!!!! niestety bramkarz ponownie zatrzymuje
7′ Lech w natarciu… kolejny rożny dla Lecha, po którym jednak Azerowie próbowali kontry, która na szczęście się nie udała.
6′ noooo niewiele brakowało by Wichniarek strzelił swojego drugiego gola w barwach Lecha, niestety bramkarz gości był bardzo dobrze ustawiony i wybił na rożny
5′ napastnik Interu próbuje zaskoczyć Kotorowskiego bardzo niecelnym strzałem ponad bramką….na szczęście nasz goolkeeper nie dał się zwieść 🙂
3′ Peszko otrzymuje bardzo ładne dośrodkowanie, niestety główka nie bardzo się udała….
1′ pierwszy Azer na murawie….ale przecież nic nie było
1′ sędzia Mazić rozpoczyna mecz. Drużyna z Interu w strojach granatowych z białymi pasami wzdłuż tułowia, a Lecha tradycyjnie w niebiesko-biała
0′ kibice Kolejorza już rozgrzewają gardła zagrzewając Lechitów trenujących na murawie. Kibiców z Baku jest dosłownie garstka, więcej od nich jest nawet ochroniarzy w tym sektorze. Za kilka minut rozpocznie się mecz.
0′ drużyny już się rozgrzewają na murawie. Oczywiście największe owację na wejściu zebrał Mistrz Polski Lech Poznań.
0′ stadion powoli zapełnia się kibicami obu drużyn.