POZnań Sport

Zumba bez zahamowań – 600 kcal na godzinę

Zajecia_Zumby_sa_proste_i_przyjemne  Foto:

To nowy, modny sposób na smukłą sylwetkę, poprawę nastroju i kondycji. To modne zajęcia oferowane w poznańskich klubach fitness.

Czym jest zumba?
To połączenie tańca i aerobiku. Jej pomysłodawcą był kolumbijski instruktor fitnessu Alberto „Beto” Perez, który pewnego razu zapomniał zabrać na zajęcia płyty z nagraną muzyką do ćwiczeń. Instruktor musiał improwizować do ulubionych utworów latynoamerykańskich, dodając do standardowych ćwiczeń parę obrotów i podstawowych kroków salsy, co wywołało duży entuzjazm grupy. W ten sposób powstał nowy cykl zajęć nazwanych początkowo Rumbacise. Z czasem zajęcia stały się hitem i podbiły całą Amerykę Łacińską. Obecnie Zumba ma wiernych fanów już w 75 krajach na całym świecie. A modzie na fuzję aerobiku z tańcami latynoskimi uległy nawet znane postacie show-biznesu, takie jak: Madonna, Shakira czy Victoria Beckham.

Taniec stał się na przełomie ostatnich lat najpopularniejszą formą aktywności fizycznej. Nie wszyscy jednak mają odwagę chodzić na salsę, czy inne taneczne zajęcia. Obecność luster, profesjonalnych tancerzy, których biodra bez skrępowania poddają się brzmieniom muzyki oraz dużej ilości osób nie odstających poziomem od prowadzących, może zniechęcić niejednego śmiałka. – Zumba jest tańcem dla wszystkich, bez względu na wiek czy płeć. Zajęcia zapewniają dobrą zabawę zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom. Największym atutem Zumby jest jej prostota – mówi Agata Bednarek, manager Remplus Fitness z Poznania. Podstawą Zumby jest aerobik, który został wzbogacony rytmami latynoamerykańskimi. Jest to alternatywa dla osób lubiących intensywne ćwiczenia przy muzyce, dla których sam aerobik jest zbyt monotonny.

Zajecia_Zumby_sa_proste_i_przyjemne

Duże spalanie

Zumba to dynamiczne połączenie różnych stylów tanecznych, takich jak: salsa, cumbia, merengue, reggaeton, flamenco, rumba, cha-cha, samba, twist czy bollywoodzki taniec brzucha. – Zumba łączy elementy treningu cardio z ciekawą kombinacją kroków tanecznych oraz treningiem wytrzymałościowym. Taka forma ćwiczeń kształtuje sylwetkę oraz rzeźbi nasze pośladki, brzuchy, nogi oraz ramiona – mówi Ania Jardanowska, instruktorka Zumby i aerobiku – Podczas godzinnych zajęć Zumby spalimy nawet 600 kalorii – dodaje prowadząca zajęć. Zgubione kilogramy to nie jedyny czynnik wpływający na ogromną popularność Zumby. Dzięki regularnym ćwiczeniom poprawia się również kondycja i metabolizm organizmu, co w efekcie zwiększa efektywność treningu

Zumba wkraczając na sale treningowe rozpoczęła rewolucję w klubach fitness, które od razu dołączyły ją do harmonogramu zajęć. W Poznaniu zajęcia z zumbą organizowane są m.in. w klubie Remplus.

Tagi:

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz