Aglomeracja Dopiewo

ZTM i samorząd Dopiewa rozpoczęły współpracę

Nowe autobusy na poznańskich ulicach  Foto: UMP

Pasażerowie z i do Dopiewa będą mogli wygodniej zaplanować podróż. Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu podpisał umowę z gminą, dzięki której w danych z rozkładami jazdy będą także uwzględnione rozkłady jazdy gminnych linii autobusowych funkcjonujących na zlecenie Gminy Dopiewo.

ZTM Poznań mając na uwadze poprawę atrakcyjności publicznego transportu zbiorowego na obszarze Metropolii Poznań, stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom pasażerów. Jednym z elementów tej strategii jest stworzenie wspólnego systemu informacji pasażerskiej obejmującego różnych organizatorów transportu zbiorowego. W ostatnim czasie została podpisana umowa z Gminą Dopiewo, dzięki której ZTM w swoich danych z rozkładami jazdy będzie uwzględniał także rozkłady jazdy gminnych linii autobusowych funkcjonujących na zlecenie Gminy Dopiewo.

Od końca stycznia na mocy umowy zawartej przez ZTM Poznań a Gminą Dopiewo, ZTM udostępnia na swojej stronie internetowej rozkłady jazdy na liniach nr 791, 792, 797, 799. Dzięki temu, planując podróż między innymi na mapach Google’a lub w innych planerach podróży można sprawdzić przesiadki między liniami 727 i 729 na linie gminy Dopiewo.

Dodatkowo, na mapach Google dostępne są również połączenia kolejowe obsługiwane przez Koleje Wielkopolskie i POLREGIO, co umożliwia zaplanowanie podróży z wykorzystaniem wszystkich środków transportu, niezależnie od organizatora przewozów. Jest to już kolejna pula rozkładów (po liniach organizowanych przez gminę Swarzędz i Kleszczewo) udostępnianych przez ZTM.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz