POZnań

Znów będzie można pójść do Zoo

Nowe Zoo  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Poznańskie Zoo znów zostanie otwarte dla zwiedzających. Nastąpi to już w najbliższy poniedziałek, 26 kwietnia. Oznacza to, że ogród zoologiczny można będzie odwiedzić także w majówkę. 

Zoo w Poznaniu jest zamknięte od 27 marca. Wpływ na tę sytuację miała aktualna sytuacja epidemiczna, przede wszystkim liczne zachorowania wśród pracowników ogrodu na Covid-19. Ponowne otwarcie Nowego i Starego Zoo dla zwiedzających zaplanowano na poniedziałek, 26 kwietnia.

Ogród będzie dostępny codziennie w godz 9 – 19. Także w dni świąteczne i podczas majówki. Wkrótce zostanie ponownie uruchomiona sprzedaż biletów online. Ze względów bezpieczeństwa pracownicy zoo zachęcają do zakupu wejściówek tym właśnie sposobem. Biletów nie trzeba drukować, wystarczy kod w telefonie.

Na terenie ogrodu należy przestrzegać aktualnych obostrzeń. Zwiedzający mają obowiązek noszenia maseczek i zachowania dystansu. Część ekspozycji (pawilon zwierząt nocnych, chata tygrysa i dział zwierząt drapieżnych) jest wyłączona z możliwości zwiedzania. W budynku słoniarni wprowadzono ograniczenie liczby osób przebywających w obiekcie. Limit pasażerów będzie obowiązywać także w kolejce kursującej po zoo. Natomiast punkty gastronomiczne będą prowadzić sprzedaż na wynos, bez możliwości spożycia jedzenia i napojów przy stolikach w lokalu.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz