Stare Miasto

Zmiany w komunikacji przy moście Dworcowym

Zmiany w komunikacji  Foto: ZTM

Zakończył sie jeden remont i tramwaje wróciły już na Starołękę. To dobra wiadomość, ale w sobotę (16.08) ekipy remontowe MPK zaczynają kolejne prace. Tym razem w rejonie węzła Wierzbięcice.

Zmiany w komunikacji Foto: ZTMDo 24 sierpnia zmienione zostaną trasy pięciu linii tramwajowych: 6, 10, 12, 15 i 18. Bimby na liniach 10 i 18 pojadą objazdem przez Głogowską i Hetmańską. Przedłużoną trasą PESTKI do Dworca Zachodniego będą natomiast kursować tramwaje linii nr 15.

Dla zapewnienia bezpośredniego połączenia komunikacyjnego pomiędzy rondem Rataje a Dworcem Zachodnim – uruchomiona zostanie linia autobusowa „za tramwaj” T12.

Z całkowitego użytkowania wyłączone zostaną przystanki tramwajowe Poznań Główny – na ulicy Matyi, Wierzbięcice – na ulicy Królowej Jadwigi, Czesława i Rynek Wildecki – na ulicy Wierzbięcice. Autobusy linii za tramwaj T12 zatrzymywać się będą na istniejących przystankach autobusowych (dziennych i nocnych) oraz na przystankach tymczasowych zlokalizowanych w rejonie przystanków Poznań Główny i Wierzbięcice.

Wiecej znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz