POZnań

Zmiana organizacji ruchu na Górnym Tarasie Rataj

Górny Taras Rataj  Foto: materiały prasowe

Z uwagi na planowane rozpoczęcie kolejnego etapu prac w ramach modernizacji Górnego Tarasu Rataj – budowy trasy tramwajowej na odcinku od os. Lecha do ronda Żegrze, od 7 kwietnia zmieniona zostanie organizacja ruchu w dwóch obszarach inwestycji.

Zamknięty zostanie przejazd poprzeczny przez ulicę Chartowo, znajdujący się w ciągu ulicy Wiatracznej. Zamknięte relacje na wprost i w lewo z ulicy Wiatracznej zostaną skierowane w prawo – w ulicę Chartowo do skrzyżowania ulic: Chartowo/Piaśnicka.

Jednocześnie przywrócone zostaną wszystkie relacje i otwarty zostanie przejazd przez torowisko na skrzyżowaniu ulic: Kurlandzka/Inflancka/Żegrze. Ruch w ciągu ulicy Żegrze w obrębie skrzyżowania będzie się odbywać się po jednym pasie ruchu.

Równolegle wprowadzona zostanie zmiana na rondzie Żegrze, polegająca na zamknięciu północno-zachodniej części ronda Żegrze. Ruch z ul. Żegrze w kierunku ul. Hetmańskiej zostanie przeniesiony na wschodnią jezdnię ul. Żegrze. W obrębie ronda ruch w obydwu kierunkach odbywać będzie się po nowo wybudowanej części. Pozostanie również otwarty wjazd i wyjazd z ul. Unii Lubelskiej (bez możliwości wykonania lewoskrętów).

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz