Aglomeracja

Złodzieje nie zdążyli rozkręcić skradzionego samochodu

Złodzieje nie zdążyli rozkręcić skradzionego samochodu  Foto: KMP w Poznaniu

Policjanci walczący ze złodziejami samochodów i paserami mają na swoim koncie kolejne sukcesy. Zlikwidowali właśnie tak zwaną dziuplę i zatrzymano kolejnych przestępców.

Pierwsza ze spraw, którymi mogą się pochwalić policjanci, zaczęła się od zgłoszenia kradzieży samochodu bmw. Samochód wart ponad 35.000,00 złotych zniknął spod jednego z domów na Grunwaldzie.

Policjanci z samochodówki, którzy bezzwłocznie zajęli się tą sprawą, niedaleko Plewisk odnaleźli skradziony samochód już zaledwie dobę po kradzieży – informuje Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji – w chwili kiedy funkcjonariusze weszli na teren posesji, przestępcy byli w garażu w trakcie rozkręcania samochodu.

Złodzieje nie zdążyli rozkręcić skradzionego samochoduTrójka mężczyzn przyłapana na miejscu została zatrzymana. Skradziony samochód był już niestety częściowo zdekompletowany. Zdemontowano m. in. elementy karoserii oraz wyposażenie wnętrza.

Podczas przeszukiwania terenu policjanci znaleźli również części samochodowe z innych skradzionych wcześniej samochodów. Były to elementy z 2 citroenów, 2 vw i bmw. Mundurowi odnaleźli też radiostację przez, którą przestępcy prowadzili nasłuch częstotliwości policyjnych.

Kilka dni później na terenie powiatu poznańskiego policjanci z poznańskiej samochodówki kontrowali punkty, w których sprzedawane są części samochodowe – dodaje Patrycja Banaszak – wówczas w jednym z takich miejsc ujawnili elementy od skradzionego w nocy z 9 na 10 listopada z terenu Baranowa forda mondeo wartego ponad 100.000,00 złotych.

Mężczyzna, który elementy skradzionych samochodów sprzedawał również został zatrzymany. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz nawet 5 lat więzienia.

Złodzieje nie zdążyli rozkręcić skradzionego samochodu

Użyte w artykule zdjęcia: KMP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz