POZnań

ZKZL remontuje coraz więcej pustostanów

Mieszkanie - pustostan  Foto: materiały prasowe ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych coraz szybciej radzi sobie z zagospodarowaniem pustostanów. Po wprowadzeniu metody LEAN Management spółka może pochwalić się pierwszymi efektami lepszego zarządzania w tym zakresie.

Liczba miejskich pustostanów zmniejszyła się w 2020 roku o blisko 100 lokali mieszkalnych. Tak wynika z informacji Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, który wprowadził nowa metodę zarządzania nieruchomościami.

Od wielu lat we wszystkich dużych miastach w Polsce pojawia się problem zalegających pustostanów należących do miejskiego zasobu. Sposobem na wyhamowanie wzrostu niewykorzystanych mieszkań jest w Poznaniu metodykę LEAN Management.

W działania zaangażowanych jest kilka kluczowych jednostek ZKZL: administratorzy nieruchomości oraz zespoły przygotowujące niezbędną dokumentację, oferty i umowy. Cały procesu został odchudzony o czynności nie dające wartości w procesie. Tam gdzie było to możliwe wyeliminowano biurokrację – informuje Łukasz Kubiak, rzecznik ZKZL.

W tej chwili maksymalny czas trwania procesu, dla lokali nie wymagających skomplikowanych prac remontowych, czyli od przejęcia lokalu do wprowadzenia się nowych lokatorów wynosi około 90 dni. Miejska spółka przeorganizowała planowanie działań w zakresie pustostanów oraz zabezpieczyła niezbędne środki finansowe zwiększając kwotę w budżecie na ten cel.

W tym roku Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych przeznaczy 7 milionów 600 tysięcy złotych na modernizację pustostanów. W pierwszych 80 dniach tego roku przekazano poznaniakom aż 168 mieszkań, które były pustostanami

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe ZKZL

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz