POZnań

Strefa Płatnego Parkowania po 1 kwietnia bez zmian!

Parkomat / strefa parkowania  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Władze miasta zapowiadają zmianę decyzji w sprawie nowych stawek za parkowanie. Nowe strefy i wyższe opłaty miały być wprowadzone od 1 kwietnia, działania zostaną jednak przesunięcie o 2 miesiące, kiedy to pojawi się szansa na powrót normalnych standardów funkcjonowania transportu publicznego.

Zmiany stawek w SPP traktowaliśmy i traktujemy jako element polityki transportowej miasta, która w obecnej, szczególnej, sytuacji nie może być w pełni realizowana – informuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Miasto szuka także na wniosek szpitali okresowych rozwiązań dla ułatwień parkingowych dla personelu medycznego i służb zaangażowanych w działania związane ze zwalczaniem koronawirusa.

Pozostałe warunki działania poznańskiej Strefy Płatnego Parkowania nie ulegają zmianie (podobnie jak w innych dużych miastach Polski), aby nie generować dodatkowego ruchu do centrum, szczególnie w obecnym okresie, zachować minimalną rotację miejsc w strefie (zwłaszcza w rejonie szpitali i aptek) oraz możliwości postojowe dla mieszkańców strefy.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz