POZnań

Zimowa siatka połączeń z Ławicy

Lotnisko Ławica - lądujący samolot Germanwings D-AKNF  Foto: lepszyPOZNAN.pl /Piotr Rychter

Lotnisko Ławica oficjalnie poinformowało o nowym połączeniu lotniczym. Od 29 października przez następne pięć miesięcy będzie można dolecieć bezpośrednio do Lizbony. 

Start trasy zaplanowany został na 29 października. Rejsy będą realizowane dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele. Czwartkowe wyloty z Poznania odbywać się będą o godz. 13:00 z lądowaniem w stolicy Portugalii o 15:45 czasu miejscowego. Z powrotem samoloty wylecą z Lizbony o 16:20, a w Poznaniu wylądują o 21:20. Niedzielne loty będą nieco później. Najpierw samolot przyleci z Portugalii (15:25 – 20:10), by o 20:35 wystartować do Lizbony (23:20). Trasa obsługiwana będzie przez samolot typu B737-800 lub B737-Gamechanger (w zależności od dnia tygodnia).

Ryanair zaplanował loty do Lizbony tylko w sezonie zimowym. Ostatnim dniem, na który można kupić bilet na stronie irlandzkiego przewoźnika, jest 28 marca.

Loty do stolicy Portugalii nie są jedynymi, które rozpoczną się pod koniec października. W maju Port Lotniczy Poznań-Ławica poinformował o połączeniach z Dubajem liniami flydubai. Będą one realizowane trzy razy w tygodniu w środy, piątki i niedziele. Na przełomie października i listopada zmieni się też docelowe lotnisko w Rzymie. Samoloty Ryanair z Poznania zamiast na Ciampino wylądują na Fiumicino. 

Będą też cięcia. Lufthansa zapowiedziała zmniejszenie ilości rejsów z Poznania w kierunku Frankfurtu i Monachium.

Rok 2023 może być rekordowy dla poznańskiego lotniska. Wyniki ze stycznia,  marca, kwietnia i maja tego roku były najlepszymi w całej historii portu na Ławicy. 

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl /Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz