POZnań

Zielono mi!

Umberto-za-Cytadela-i-miejsce-w-kategorii-zielence  Foto:

Coraz mniej czasu zostało wszystkim, którzy mają przepięknie zazielenione i zadbane ogrody czy balkony, by zgłosić się do konkursu Zielony Poznań!

Zielony Poznań to konkurs na najpiękniejsze balkony, tarasy, ogrody, działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych i pasy zieleni – wyjaśnia Paweł Marciniak z Urzędu Miasta.

Konkurs ma dwa etapy. Pierwszy z nich odbywa się na poziomie osiedlowym, gdzie przedstawiciele rad osiedli, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców bądź Zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych wybierają najciekawsze projekty. Tym samym znajdują się one w kolejnym etapie.

Miejska Komisja Konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta Poznania wybierze z nich w terminie do 30 sierpnia najciekawsze i najwyżej punktowane obiekty zgłoszone w pięciu kategoriach.

Ci, którzy chcieliby pochwalić się swoimi tarasami, balkonami, ogródkami czy działkami w ramach konkursu Zielony Poznań mają ku temu ostatnią okazję – p[odkreśla Paweł Marciniak – projekty można bowiem zgłaszać tylko do 20 czerwca.

Regulamin oraz karty zgłoszeń dostępne są tylko do tego terminu w siedzibach rad osiedli, w oddziałach Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta, a także w Biurze Konkursu Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa (ul. Matejki 50, pok. 213).

taczka z kwiatami

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz