POZnań

Zerówką i setką, nocą i za dnia! Weekend z MPK

Zabytkowy tramwaj - 130 lat MPK w Poznaniu  Foto: Paweł Rychter

Na turystyczny szlak, jak co tydzień, wyruszą zabytkowe pojazdy MPK, by zabrać mieszkańców i turystów w podróż po historycznych i nowoczesnych rejonach naszego miasta.

Zabytkowy tramwaj - 130 lat MPK w Poznaniu Foto: Paweł RychterTramwajowa „zerówka” zabierze podróżnych do Muzeum Komunikacji w zajezdni przy ul. Głogowskiej. Stamtąd przez Wildę i Rataje dotrze do śródmieścia, aby wśród majestatycznych budynków dawnej dzielnicy cesarskiej, skierować się na trasę winiarską. Mijając sznur kasztanowców, ciągnących się wzdłuż alei Wielkopolskiej, dowiezie pasażerów do Parku Sołackiego, gdzie chętni będą mogli wybrać się na półgodzinny spacer. Tramwaj dojedzie na pętlę Piątkowska, a w drodze powrotnej, zabierze spacerowiczów spod zabytkowej „zielonej budki”, czyli dawnej poczekalni tramwajowej.

Nocne wycieczki „Poznaj Poznań nocą” to nasza kolejna propozycja – tramwaj wyrusza z dawnej zajezdni na ulicy Gajowej o 21:00

Autobusowa „setka” skomunikuje główne atrakcje Poznania: zabytkową zajezdnię Gajową/Stare ZOO, Stary Rynek, Ostrów Tumski, Kolejkę Parkową Maltanka, Termy Maltańskie, Nowe ZOO czy Cytadelę. Chcemy dać turystom namiastkę Poznania i zachęcić do samodzielnego odkrywania wszystkich jego sekretów. Za każdym razem na trasę wyjadą inne modele autobusów: Jelcz RTO czyli popularny „Ogórek”, Ikarusy 280 i 260, Jelcz Pr 110 lub DAF MB 200. Kursy obsługiwać będą członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych w historycznych mundurach.

Bilety na przejażdżkę kosztują 4 zł (3 zł ulgowe) i są dostępne na miejscu w pojeździe, u konduktorów z Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz